Na palube havarovaného airbusu EgyptAir hasili požiar

Egyptom vedená komisia, ktorá vyšetruje príčiny májovej havárie airbusu A320 smerujúceho z Paríža do Káhiry, potvrdila, že na palube stroja sa snažili uhasiť požiar.KÁHIRA 5. júla (WebNoviny.sk) – Na palube lietadla EgyptAir, ktoré sa v máji zrútilo do Stredozemného mora, pred haváriou prebiehali snahy o uhasenie požiaru. Vyplýva to z údajov získaných z jednej z takzvaných čiernych skriniek, zo záznamníka komunikácie v pilotnej kabíne. Oznámila to v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na zdroje z Egyptom vedenej komisie, ktorá vyšetruje príčiny havárie.

VŠETKO O HAVÁRII LETU MS804 SPOLOČNOSTI EGYPTAIR

Údaje o hasení požiaru na palube lietadla sú konzistentné z informáciami, ktoré sa podarilo získať z druhej z čiernych skriniek – zo zapisovača letových údajov. Čiastkové výsledky analýzy letových údajov naznačujú, že priestory jednej z toaliet a oblasť palubnej elektroniky boli zadymené. Na nájdených úlomkoch z prednej časti stroja sa našli sadze a známky poškodenia vplyvom vysokej teploty, čo naznačuje možnosť požiaru na palube.

Obrazom: Zábery trosiek havarovaného lietadla EgyptAir

Airbus A320 smerujúci z Paríža do Káhiry sa 19. mája z doteraz neznámych príčin zrútil do východnej časti Stredozemného mora. Zahynulo všetkých 66 ľudí na palube. Posádka predtým nevyslala žiadne volanie o pomoc. Po havárii sa objavili špekulácie o explózii na palube a možnom teroristickom útoku, tie však egyptská vláda odmietla.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016

Odporúčané články