Na Nemecký pohár aj s nováčikmi Matouškom, Mrázom a Sujom

Zraz nominovaných hráčov je v utorok 1. novembra v Bratislave, do nemeckého Augsburgu tím odcestuje o dva dni neskôr.BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – V užšej nominácii reprezentačného trénera slovenských hokejistov Zdena Cígera na Nemecký pohár v Augsburgu (4.-6. 11.) figuruje aj trojica nováčikov Tomáš Matoušek (HC´05 Banská Bystrica), Bruno Mráz (HKm Zvolen) a Jakub Suja (HC Košice). V Cígerovom výbere sa napokon nepredstavia skúsení útočníci Mário Bližňák a Juraj Mikúš, ale ani mladý obranca Christián Jaroš.

„Bližňákovi diagnostikovali trombózu na dolnej končatine a jeho štart bol preto na Nemeckom pohári vylúčený. Juraj Mikúš si potrebuje doliečiť boľavé koleno, pre ktoré dva roky nehral hokej, a Christián Jaroš má otras mozgu,“ vymenoval straty generálny manažér tímu SR Róbert Švehla na webe hockeyslovakia.sk.

„Hráčov, ktorých sme nominovali, sme aj odsledovali. Majú formu. Veríme, že všetko do seba zapadne a v Nemecku dosiahneme čo najlepší výsledok,“ doplnil Švehla. V 22-člennej nominácii majú prevahu hráči z najvyššej českej súťaže, je ich až trinásť. Siedmi sú z domácej Tipsport ligy a zostávajúce duo zo švédskej SHL (brankár Július Hudáček a obranca Dominik Graňák). Najskúsenejším hráčom v avizovanom kádri je práve Graňák, ktorý má na konte už 165 reprezentačných štartov.

Zraz nominovaných hokejistov je v utorok 1. novembra do 16.00 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, do nemeckého Augsburgu tím odcestuje o dva dni neskôr. V Nemecku si Slováci postupne zmerajú sily s domácimi (piatok 4. novembra o 19.30 h), Kanaďanmi (sobota 5. 11. o 16.00 h) a Švajčiarmi (nedeľa 6. novembra o 13.00 h).

Nominácia Slovenska na Nemecký pohár 2016 v Augsburgu (4. – 6. 11. 2016):

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK/Švéd., 29 zápasov/0 gólov), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov/ČR, 13/0)

Obrancovia: Michal Čajkovský (HC Sparta Praha/ČR, 4/0), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR, 34/2), Martin Gernát (HC Sparta Praha/ČR, 1/0), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd., 165/10), Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec/ČR, 27/1), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR, 38/3), Eduard Šedivý (HC Košice, 7/1), Peter Trška (HC Kometa Brno/ČR, 3/1)

Útočníci: Dalibor Bortňák (HC´05 Banská Bystrica, 4/0), Lukáš Cingel (HC Sparta Praha/ČR, 6/0), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR, 53/11), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR, 60/5), Tomáš Hrnka (HC Plzeň/ČR, 16/2), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR, 9/3), Radoslav Macík (HK Nitra, 4/1), Tomáš Matoušek (HC´05 Banská Bystrica, 0/0), Bruno Mráz (HKM Zvolen, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 6/0), Dávid Skokan (Piráti Chomutov/ČR, 19/2), Jakub Suja (HC Košice, 0/0)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), MUDr. František Okál (lekár), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Andrej Foltýn, Viktor Fábik (fyzioterapeuti), Michal Malina (masér), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Tomáš Štulajter (médiá)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2016

Odporúčané články