Na Národnú púť vypravia slovenské železnice mimoriadne vlaky

K patrónke Slovenska prichádzajú každý rok v polovici septembra desaťtisíce pútnikov.ŠAŠTÍN – STRÁŽE 11. septembra (WebNoviny.sk) – Na Národnú púť pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska do Šaštína – Stráží vypraví Železničná spoločnosť Slovensko mimoriadne vlaky.

Pôjdu 15. septembra ráno zo staníc Prievidza a Zlaté Moravce. K prvému pôjde ešte mimoriadny prípoj z Nitry. Cestovné poriadky sú časovo prispôsobené tak, aby cestujúci prišli v čase pred slávnostnou omšou, ktorá sa začína o 10:30. Na spiatočnú cestu pôjdu vlaky zo Šaštína – Stráží popoludní.

V mimoriadnych vlakoch platí rovnaké cestovné vrátane zliav ako v pravidelných vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko. Cestovné lístky sa dajú zabezpečiť i v predpredaji v pokladniciach alebo cez internet. Tieto vlaky nie sú povinne miestenkové, ale je možné do nich kúpiť si miestenky.

Mimoriadne vlaky zastavujú vo vybraných staniciach, z miest sú to napríklad Nováky, Partizánske, Topoľčany, Hlohovec, Trnava na trase vlaku z Prievidze alebo Nové Zámky a Trnava na trase vlaku zo Zlatých Moraviec.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie sa nachádza od šaštínskej stanice len približne desať minút chôdze. Do Šaštína na Národnú púť pri príležitosti Sedembolestnej Panny Márie – patrónky Slovenska prichádzajú každý rok desaťtisíce pútnikov. Z mnohých miest a obcí organizujú veriaci pešie putovanie.

Katolícka cirkev na Slovensku si sviatok Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, pripomína 15. septembra. Národnou svätyňou sa stal šaštínsky chrám.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. septembra 2016

Odporúčané články