Na najväčšom prešovskom sídlisku horel byt, ľudí evakuovali

Požiar bytu na Šrobárovej ulici likvidovalo 14 hasičov so štyrmi kusmi techniky, ktorí museli do bytu vniknúť násilne, keďže majiteľ pri opustení bytu zabuchol dvere.PREŠOV 5. januára (WebNoviny.sk) – V noci vystrašil obyvateľov Šrobárovej ulice na najväčšom prešovskom sídlisku Sekčov požiar v jednom z panelákových bytov. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov zničil živel iba izbu, v ktorej sa rozhorel, a nerozšíril sa do okolitých bytov. Dvaja ľudia napriek tomu skončili v nemocnici.

Na druhom poschodí osemposchodovej bytovky začalo horieť okolo desiatej hodiny v noci. V byte boli dve osoby, ktoré ho stihli včas opustiť. Na mieste zasahovalo 14 hasičov so štyrmi kusmi techniky, ktorí museli do bytu vniknúť násilne, keďže majiteľ pri opustení bytu zabuchol dvere. Hasičom sa podarilo požiar dostať rýchlo pod kontrolu, vďaka čomu sa zabránilo väčším škodám.

Zadymený ostal celý byt a zničená izba, v ktorej požiar vypukol a šatník. „V čase nášho príchodu už v byte nebol nikto, osoby sa nachádzali vo vnútrobloku. Boli ošetrené rýchlou zdravotnou pomocou a odvezené na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Povedali, že sa pokúšali o uhasenie požiaru, ale keď videli, že to nezvládnu, vybehli von,“ informoval agentúru SITA veliteľ zásahu Ľubomír Toďor.

Keďže sa dym z bytu na druhom poschodí dostal do vyšších poschodí, boli ľudia zo svojich bytov evakuovaní. „Z druhého poschodia sa dym rozšíril až na siedme poschodie, takže ho bolo veľa. Práve som dávala spať dcéru. Ak by sme už spali, asi nás ani nezobudia. Policajti nám búchali na dvere a povedali, že máme vyjsť von. Bolo to dosť stresujúce,“ povedala obyvateľka bytu na treťom poschodí. Po uhasení požiaru a odvetraní sa ľudia napokon mohli vrátiť späť do svojich bytov. Príčiny vzniku požiaru zatiaľ nie sú známe a objasniť ich má privolaný zisťovateľ príčin požiarov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. januára 2016

Odporúčané články