Na nadchádzajúcom Oktoberfeste budú zakázané batohy

Festival piva a jedla spojený s rozsiahlym jarmokom priláka každý rok do bavorskej metropoly šesť miliónov návštevníkov. BERLÍN 17. augusta (WebNoviny.sk) – Úrady v bavorskej metropole Mníchov zakázali na nadchádzajúcom ročníku pivných slávností Oktoberfest z bezpečnostných dôvodov batohy. Toto opatrenie je dôsledkom zvýšenej ostražitosti nemeckých orgánov po nedávnych útokoch, ktoré otriasli spolkovou krajinou Bavorsko, píše agentúra AP.

Námestník mníchovského starostu Josef Schmid dnes vyhlásil, že zákaz sa týka batohov s kapacitou nad tri litre. Okrem toho bude areál týchto každoročných gastronomických slávností po prvý raz v ich dejinách obklopený bezpečnostným oplotením a zvýši sa aj počet hliadkujúceho personálu, dodal Schmid.

Obrazom: Oktoberfest 2015

Oktoberfest, najväčšie podujatie svojho druhu na svete, bude trvať od 17. septembra do 3. októbra. Festival piva a jedla spojený s rozsiahlym jarmokom priláka každý rok do bavorskej metropoly šesť miliónov návštevníkov. Oktoberfest sa usporadúva od roku 1810 a je významnou súčasťou regionálnej kultúry.

Bavorsko sa v júli stalo dejiskom troch násilných útokov počas jedného týždňa. Dva z nich spáchali migranti a k zodpovednosti za ne sa prihlásil samozvaný Islamský štát (IS). O život pri nich prišli iba samotní útočníci. Pri ďalšom, s prvými dvoma nesúvisiacom útoku zastrelil tínedžer počas besnenia v Mníchove deväť ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016

Odporúčané články