Na morskom dne našli trosky zmiznutého lietadla, v ktorom bol aj futbalista Emiliano Sala

401722_france_missing_plane_sala_98050 f4fe22b962dc4265826f958bf6d92827 676x451.jpg

LONDÝN 4. februára (WebNoviny.sk) – Dva týždne po tom, ako nad Lamanšským prielivom zmizlo z radarov lietadlo, na ktorého palube bol aj argentínsky futbalový útočník Emiliano Sala, našli na morskom dne trosky tohto stroja.

Lietadlo identifikovali pomocou sonaru

Prostredníctvom konta na twitteri o tom po návrate na ostrov Guernsey informoval americký špecialista na vyhľadávanie vrakov David Mearns.

V lietadle sa okrem Salu nachádzal aj pilot David Ibbotson. „V tejto chvíli je to možno najlepší výsledok, v ktorý sme kvôli ich rodinám dúfali,“ poznamenal Mearns pre britskú televíznu stanicu Sky News.

BBC Sport cituje jeho slová takto: „Jediné, čo k tomu môžem povedať, že na morskom dne približne v hĺbke 63 m sa nachádza veľké množstvo trosiek.“ Doplnil ešte, že lietadlo identifikovali pomocou sonaru a kamier pod vodou. „Zachytili jeho registračné číslo a najväčším prekvapením bolo, že tam bolo takmer celé lietadlo,“ dodal Mearns pre Radio 4´s Today.

Stratilo sa nad Lamanšským prielivom

Emiliano Sala letel ešte 21. januára večer z francúzskeho Nantes do waleského Cardiffu, kde niekoľko dní predtým podpísal kontrakt s tamojším účastníkom anglickej Premier League – tímom City. Súkromné lietadlo PA-46 Malibu sa však nad Lamanšským prielivom stratilo.

Keď prelietavalo nad oblasťou ostrova Guernsey, došlo k prerušeniu spojenia a následne zmizlo z radarov. Oficiálne pátranie po dvojici mužov trvalo tri dni, potom ho príslušné britské úrady ukončili. Salova rodina sa s tým nechcela zmieriť a zorganizovala súkromné pátranie. Jeho vedením poverili práve experta Davida Mearnsa.

Viac k témam: Cardiff City FC, Premier League, zmiznuté lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Na morskom dne našli trosky zmiznutého lietadla, v ktorom bol aj futbalista Emiliano Sala © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články