Na izraelsko-egyptskej hranici zahynul izraelský tínedžer

Podľa zdrojov z egyptskej bezpečnosti pašeráci spustili paľbu na egyptských vojakov a omylom zasiahli izraelského chlapca.TEL AVIV 25. októbra (WebNoviny.sk) – Pri streľbe na izraelsko-egyptskej hranici zahynul v utorok 15-ročný Izraelčan, informoval denník Haarec s odvolaním sa na armádu židovského štátu.

Nimr Básim abú Amar pracoval so svojím otcom na oprave hraničného plota, keď sa dostali po paľbu. Chlapca previezol do nemocnice armádny vrtuľník, zraneniam však podľahol. V egyptských médiách sa objavili správy, že chlapca zasiahla zablúdená guľka počas prestrelky medzi vojakmi a pašerákmi na egyptskej strane hranice.

Podľa zdrojov z egyptskej bezpečnosti pašeráci spustili paľbu na egyptských vojakov a omylom zasiahli izraelského chlapca.
Avšak predák robotníkov, ktorí pracovali pri plote, prišiel s inou verziou. Robotníci mu povedali, že vytrhávali rastliny pri plote na egyptskej strane. Egyptskí pohraničníci im ale nariadili, aby sa vrátili na izraelskú pôdu.

„Keď kráčali späť, jeden z pohraničníkov vypálil dávku. Chlapca trafila jedna guľka do brucha, vyletela chrbtom,“ povedal predák. Otec chlapca pred novinármi obvinil izraelské ministerstvo obrany z toho, že neposkytuje robotníkom na hranici primeranú ochranu. „Vojaci odišli a vrátili sa až vtedy, keď počuli streľbu. Ale ani po tom nereagovali,“ dodal otec obete.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. októbra 2016

Odporúčané články