Muž vykradol banku v Bratislave, pri prepade sa strieľalo

Páchateľ si z banky na Kaštieľskej ulici v Bratislave odniesol zatiaľ presne nezistenú hotovosť.

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – Neznámy ozbrojený páchateľ prepadol krátko pred 12:30 pobočku banky na Kaštieľskej ulici v Bratislave, odkiaľ si odniesol zatiaľ presne nezistenú hotovosť.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa bratislavskej polície Lucia Mihalíková, páchateľ počas prepadu aj vystrelil z guľovej zbrane smerom k hlavnej pokladni, pri ktorej sa, našťastie, v tom čase nikto nenachádzal. Po tom, ako získal peniaze z banky utiekol smerom k obchodnému centru na Nevädzovej ulici.

Páchateľ bol zavalitej postavy, oblečený celý v čiernom, na hlave mal šiltovku a na očiach okuliare. Pri lúpežnom prepade sa nikto nezranil.

Polícia vyzýva občanov, aby akékoľvek informácie, ktoré by mohli prispieť k zisteniu totožnosti neznámeho páchateľa, oznámili na bezplatné číslo polície 158 alebo tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Lúpeže bánk v roku 2016

4. apríla
Maskovaný muž vyzbrojený nožom lúpil predpoludním v banke na Heyrovského ulici v bratislavskom Lamači. Odniesol si zhruba tisíc eur. Nikto nebol zranený.

7. apríla
Krátko pred 09:40 zamaskovaný muž lúpil v pobočke na Karadžičovej ulici v Bratislave. Pracovníčku ohrozoval zbraňou, odniesol si vyše tritisíc eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

15. júna
Ozbrojený muž lúpil predpoludním v banke na Rusovskej ceste v bratislavskej Petržalke. Muž maskovaný šatkou si odniesol približne 1 500 eur. Pri prepade nebol nikto zranený.

23. júna
Ozbrojený muž prepadol pobočku banky na Roľníckej ulici v Bratislave. Z banky si odniesol približne tritisíc eur. Pri prepade sa nikto nezranil, v pobočke banky sa nenachádzal žiaden klient.

29. júna
Ozbrojený muž prepadol banku na Galvanyho ulici v Bratislave. Z banky si odniesol 59,500 eur – 55-tisíc mu z obavy o život vydal pracovník banky, 4 500 eur mu dal klient, ktorý bol v tom čase v banke. Pri prepade nebol nikto zranený.

18. augusta
Ozbrojený muž prepadol banku na Kaštieľskej ulici v Bratislave. Z banky si odniesol dosiaľ nezistenú hotovosť. Páchateľ počas prepadu aj vystrelil z guľovej zbrane smerom k hlavnej pokladni, pri ktorej sa v tom čase nikto nenachádzal. Pri prepade sa nikto nezranil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. augusta 2016

Odporúčané články