MS v hokeji do 20 rokov: Slováci nastúpia vo Vancouveri, proti Rusom sú špeciálne motivovaní

398040_world_juniors_kazakhstan_slovakia_hockey_19004 f573e51aba474a5dafbcbdab4229d672 676x506.jpg

VANCOUVER 2. januára (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov nastúpia vo štvrtok ráno o 4.30 h SEČ proti rovesníkom z Ruska vo štvrťfinále majstrovstiev sveta hráčov tejto vekovej kategórie v Kanade.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša skončili v základnej B-skupine na štvrtom mieste a zmerajú si sily s víťazom A-skupiny, ktorý na turnaji ako jediný nestratil ani bod.

Odveta za neúspešné štvrťfinále

Špeciálnou motiváciou pre slovenských mladíkov je odveta za neúspešné štvrťfinále domácich MS do 18 rokov, v ktorom predvlani podľahli „zbornej“ tesne 2:3 po predĺžení.

Spomenutý duel zo svetového šampionátu v Poprade si pamätá až 17 hokejistov v slovenskom tíme, zatiaľ čo na strane súpera je to len pätica hráčov.

„Všetci o tom vieme a bude to pre nás veľká motivácia. Nie každý dostane druhú šancu, aby niekomu oplatil prehru, takže sa o to pokúsime,“ povedal v rozhovore pre Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) útočník Slovana Bratislava Adam Liška.

Už pred záverečnými zápasmi základných skupín bolo jasné, že Slováci narazia vo štvrťfinále na domácu Kanadu alebo Rusko. Práve duel týchto dvoch tímov napokon určil, kto sa postaví do cesty hráčov spod Tatier.

Silní v defenzíve

„Zápas Ruska s Kanadou sme sledovali v televízii a priali sme si, aby zvíťazili Rusi. Hrajú európskym štýlom a v našom tíme je množstvo chlapcov hrajúcich v Európe, čo môže byť rozhodujúce,“ vyjadril sa krídelník Jozef Baláž.

Slováci sa chceli vyhnúť vo štvrťfinále domácej Kanade, s ktorou prehrali v príprave jasne 1:6. Rusi však v doterajšom priebehu turnaja nezaváhali. V jednotlivých súbojoch síce neboli dominantní, ale postupne zdolali Dánsko 4:0, Česko 2:1, Švajčiarsko 7:4 a Kanadu 2:1.

„Tréneri určite pozorne sledovali ruské zápasy v základnej skupine a na videoanalýze nám poskytnú návod na to, ako proti nim uspieť. Ja som videl iba stretnutie s Kanadou, v ktorom výborne plnili taktické pokyny. Boli silní v defenzíve a premenili ponúknuté šance,“ pokračoval jediný hráč z KHL v slovenskom tíme.

Rusi sa vyhli sťahovaniu

Mužstvo Valerija Bragina sa víťazstvom v základnej skupine vyhlo sťahovaniu. Naopak, slovenskí reprezentanti museli zamieriť trajektom z Victorie do Vancouveru, aby sa aklimatizovali na nové prostredie.

Proti Rusom sa predstavia v Rogers Arene, ktorá pojme takmer 19-tisíc divákov a je domácim stánkom Vancouveru Canucks. Práve táto hala bola dejiskom hokejového turnaja na ZOH 2010, kde Slováci obsadili konečné štvrté miesto.

„Cesta bola únavná, išli sme spať neskôr, pretože bol Silvester a museli sme vstávať skoro ráno. Dali sme si tréning, musíme dobre zregenerovať, vyspať sa a pripraviť sa na stretnutie. Atmosféra v šatni je dobrá, budeme sa snažiť dať do zápasu všetko a vyhrať,“ dodal Baláž.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov, ruská hokejová reprezentácia, slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – MS v hokeji do 20 rokov: Slováci nastúpia vo Vancouveri, proti Rusom sú špeciálne motivovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články