Moskva reagovala na tvrdenie, že predstavuje hrozbu pre USA

 MOSKVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Tvrdenie amerického armádneho generála Raymonda Thomasa, že Rusko predstavuje pre Spojené štáty jednu z najväčších hrozieb, je založené na stereotypoch studenej vojny, vyhlásil v sobotu hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Úzkoprsosť niektorých generálov z Pentagonu a ich posadnutosť stereotypmi studenej vojny, ako aj ich neschopnosť vidieť skutočné hrozby pre bezpečnosť by nemali nikoho prekvapovať. Často sa nás pýtajú, čím sa odlišujú ruské sily pre špeciálne operácie od ich amerických kolegov. Vždy poukazujeme na to, že hlavnými kvalitami ruských dôstojníkov sú intelekt a odhodlanie,“ citovala Konašenkova agentúra TASS.

Vyhlásenie Thomasa podľa Konašenkova znamená, že „Pentagon má veľmi odlišné požiadavky na svoje sily pre špeciálne operácie“.

Šéf amerického veliteľstva pre špeciálne operácie Raymond Thomas predtým vyhlásil, že Pentagon považuje Rusko za „strategického rivala“ a jednu z piatich hlavných hrozieb. Rivalita medzi Washingtonom a Moskvou je podľa neho najvýraznejšia v postsovietskom priestore, kde Rusko preukazuje odhodlanie „agresívne konať s cieľom obmedziť americké a západné inštitúcie“.

Viac k témam: Rusko, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva reagovala na tvrdenie, že predstavuje hrozbu pre USA © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2017

Odporúčané články