Mladý hokejista Kňažko získal prvú profi zmluvu, do kádra ho prijalo fínske TPS Turku

460993_world_juniors_slovakia_switzerland_hockey_41887 cad82a0d0b7847d981521af6bbbe50b6 676x457.jpg

17.4.2021 (Webnoviny.sk) – Mladý slovenský hokejový obranca Samuel Kňažko má vo vrecku svoju prvú profesionálnu zmluvu. Stále iba 18-ročný odchovanec trenčianskej Dukly sa na spolupráci dohodol s fínskym klubom TPS Turku, v ktorom strávil ostatné tri sezóny v doraste a najmä juniorke.

„Už bolo načase. Môžem verejne priznať, že pred týždňom som ju podpísal. Dúfam, že celý budúci rok odohrám v áčku TPS. Veľkou výzvou je aj Liga majstrov, v ktorej by mal klub nastupovať. Budem rád, ak presvedčím trénerov a vybojujem si v kádri stabilné miesto,“ povedal Samuel Kňažko po piatkovom triumfe slovenskej dvadsiatky nad rovesníkmi z Česka 5:2 v Piešťanoch podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Kňažko reprezentoval Slovensko už na dvoch juniorských svetových šampionátoch na prelome rokov 2020 a 2021 bol kapitánom tímu SR „20“ na MSJ v Kanade. V zámorskej NHL má na neho práva klub Columbus Blue Jackets, ktorý si ho v minuloročnom drafte nováčikov vybral v 3. kole zo 78. miesta.

V piatok sa Kňažko prezentoval jednou asistenciou aj pred zrakom kouč seniorskej reprezentácie Craiga Ramsayho. „Juniorskí tréneri nám vraveli, že sa na nás bude pozerať vedenie áčka. Ak by sme to príliš začali vnímať, zostalo by nám to v hlave a vtedy sa nehrá ideálne. Verím, že sme sa dobre ukázali,“ povedal Kňažko podľa HockeySlovakia.sk.

Viac k témam: hokej, zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý hokejista Kňažko získal prvú profi zmluvu, do kádra ho prijalo fínske TPS Turku © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2021

Odporúčané články