Mladíka naverboval Islamský štát, FBI ďakoval za zatknutie

Muhammad Dakhlalla vyhlásil, že v čase pokusu odísť za IS nechápal, čo Islamský štát znamená a predstavuje.WASHINGTON 25. augusta (WebNoviny.sk) – Muž z amerického štátu Mississippi, ktorý sa vlani pokúšal pripojiť k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) v Sýrii, sa poďakoval za záchranu života agentom amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), lebo ho pred odchodom zatkli na letisku. Informovala o tom v stredu tlačová agentúra AP.

Okresná sudkyňa Sharion Aycocková v stredu odsúdila Muhammada Dakhlallu na osem rokov väzenia a na 15 rokov probačného dohľadu. Dakhlalla (22) sa už v marci priznal k obvineniu z terorizmu.

Odporúčame:

Pri zrode Islamského štátu boli aj traja mladí Belgičania

Dakhlalla vyhlásil, že v čase pokusu odísť za IS nechápal, čo Islamský štát znamená a predstavuje. Dodal, že ho oklamali videá, ktoré pozeral so svojou bývalou snúbenicou Jaelyn Youngovou a ktoré zachytávali členov Islamského štátu, ako pomáhajú ľuďom v Sýrii a Iraku. Dakhlalla mal odcestovať do Sýrie spolu so snúbenicou. Mladík povedal, že názor zmenil, keď vo väzbe sledoval v televízii správy o útokoch Islamského štátu.

Sudkyňa Aycocková tento mesiac už skôr odsúdila Youngovú na 12 rokov väzenia a na 15 rokov probačného dohľadu. Youngová prestúpila na islam počas štúdia na Štátnej univerzite v Mississippi. Podľa prokuratúry práve ona nahovorila Dakhlallu na plán odcestovať za IS a mala v úmysle maskovať to ako svadobnú cestu. Dvojicu zatkli v roku 2015, keď sa pokúšala odletieť z letiska v meste Columbus v štáte Mississippi do tureckého Istanbulu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016

Odporúčané články