Mladíci na turnaji štyroch krajín nestačili na Švajčiačiarov

Slovenský hokejový výber do 20 rokov podľahol rovesníkom zo Švajčiarska 2:5.

LILLEHAMMER 3. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo štvrtok 2:5 so švajčiarskymi rovesníkmi na úvod Turnaja štyroch krajín pre túto vekovú kategóriu v nórskom Lillehammeri.

Góly zdolaných dali Oliver Pataky a Martin Andrisík. Pre zverencov Ernesta Bokroša je toto podujatie súčasťou prípravy na majstrovstvá sveta predmetnej vekovej kategórie. Mladí Slováci sa v piatok o 19.00 h stretnú s domácimi Nórmi a v sobotu o 13.00 h s Nemcami.

Slovensko „20“ – Švajčiarsko „20“ 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Góly SR:
25. Pataky, 58. Andrisík

Hlas:
Ernest Bokroš (tréner SR „20“, zdroj: SZĽH): „Dnes to z našej strany do polovice zápasu nebola zlá hra, lenže potom sme začali prepadávať v obrannej činnosti a postupne sme dostali až štyri góly z prečíslenia, z toho v záverečnej tretine tri. To nás stálo dobrý výsledok. Pritom práve do polovice zápasu bolo v našej hre vidieť pozitíva, lenže v tretej časti súper dokázal premeniť šance, ktoré sme mu pri jeho prečísleniach ponúkli. A treba povedať, že v niektorých kľúčových situáciách dnes ani brankár nemal svoj deň.“

Zostávajúci program tímu SR „20“:
piatok 4. novembra: Slovensko – Nórsko (19.00)
sobota 5. novembra: Slovensko – Nemecko (13.00)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články