Ministerstvo školstva podporilo zdravšiu stravu žiakov, najviac peňazí ide do Nitrianskeho kraja

381587_thinkstockphotos 876018798 676x451.jpg

BRATISLAVA 19. júla (WebNoviny.sk) – Zdravšie stravovanie žiakov podporil rezort školstva takmer 200-tisíc eurami. Tridsať projektov škôl z celého Slovenska získalo od ministerstva školstva finančný príspevok v rámci rozvojového projektu Zdravie na tanieri 2018.

Jeho cieľom je podporiť aktivity smerujúce k prevencii obezity a vytvárať vhodné prostredie pre správny pitný režim žiakov v školách. Ako agentúru SITA informoval odbor komunikácie a protokolu ministerstva školstva, do výzvy na podávanie projektov s uzávierkou 10. mája zaslali školy 69 projektov s požiadavkou 537 534 eur na ich realizáciu.

Odporúčame:
Postavenie riaditeľov škôl sa zmení, ministerka Lubyová hovorí aj o platoch učiteľov

Najnižší príspevok bol 3 500 eur a najvyšší 10 000 eur. Medzi úspešnými žiadateľmi prevažujú základné školy – 22 projektov, ktoré dopĺňa sedem stredných škôl a jedna spojená škola.

Najviac projektov budú realizovať školy v Nitrianskom kraji, a to 10. Po päť žiadostí uspelo v Trnavskom, Žilinskom a Prešovskom kraji. V Trenčianskom kraji schválila hodnotiaca komisia dva projekty a po jednom v Bratislavskom, Banskobystrickom a Košickom kraji.

Školy môžu peniaze použiť na nákup strojov, prístrojov, techniky, interiérového vybavenia, náradia najmä pre výučbu tematického celku ekonomika domácnosti vo vyučovacom predmete Technika v základných školách a regionálna gastronómia a marketing v rámci odbornej praxe žiakov (napríklad varná technológia, chladiarenská technológia či interiérové vybavenie) alebo na rekonštrukciu a modernizáciu priestorov školy, vrátane projektovej dokumentácie a modernizácie zariadení pre účely zdravého doplnkového stravovania žiakov a zdravého pitného režimu v škole.

Viac k témam: Martina Lubyová, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, školstvo, stravovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo školstva podporilo zdravšiu stravu žiakov, najviac peňazí ide do Nitrianskeho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018

Odporúčané články