Ministerka Lubyová pre kauzu stimulov odvolala generálneho riaditeľa sekcie vedy a techniky

401791_p1390079 e1549297730551 676x415.jpg

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Ministerka školstva Martina Lubyová v pondelok pre kauzu stimulov odvolala generálneho riaditeľa sekcie vedy a techniky ministerstva školstva Mareka Hajduka.

Agentúre SITA to potvrdil odbor komunikácie a protokolu rezortu. Lubyová na pondelňajšom brífingu informovala médiá, že pri hodnotení projektov zlyhala jedna konkrétna osoba.

Ministerka školstva Martina Lubyová pridelila vlani v decembri minulého roka 33,4 milióna eur 30 firmám na projekty v oblasti výskumu a vývoja. Začiatkom januára upozornil poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling, že stimuly dostali aj firmy, ktoré mali nulové tržby, nevenujú sa výskumu, sídlia v obytnom či rodinnom dome, prípadne nemajú funkčnú webstránku.

Poukázal aj na to, že niektoré firmy, ktoré stimuly získali, neboli zapísané v Registri partnerov verejného sektora. Podľa Lubyovej sa tieto spoločnosti do registra dodatočne zaregistrovali.

Viac k témam: ministerka školstva, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, stimuly
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Lubyová pre kauzu stimulov odvolala generálneho riaditeľa sekcie vedy a techniky © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články