Minister vymenoval nového šéfa Vojenského spravodajstva

Minister obrany Peter Gajdoš verí, že Ján Balciar bude vo funkcii riaditeľa Vojenského spravodajstva prínosom pre ďalší rozvoj spravodajstva, ako a aj medzinárodnej spolupráce.BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Novým riaditeľom Vojenského spravodajstva je od piatka brigádny generál Ján Balciar. Predošlý riaditeľ, plukovník Ľubomír Skuhra, bol z funkcie odvolaný vo štvrtok 14. apríla. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.

„Minister obrany SR Peter Gajdoš generála Balciara pozná už zo vzájomnej spolupráce, keď pôsobil vo funkcii 1. zástupcu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR. Váži si ho ako odborníka v spravodajskej oblasti. Má prirodzenú autoritu a prestíž v oblasti svojho pôsobenia. Prešiel nielen Policajným zborom SR, ale aj inými spravodajskými útvarmi bezpečnostnej komunity SR, výcvikom a kurzami aj zahraničných spravodajských služieb, s ktorými spolupracujeme,“ uvádza sa v tlačovej správe ministerstva obrany.

Šéf rezortu obrany Peter Gajdoš verí, že Ján Balciar bude „prínosom pre ďalší rozvoj spravodajstva, ako aj medzinárodnej spolupráce. Má jeho plnú dôveru a podporu“.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. apríla 2016

Odporúčané články