Minister obrany Pistorius sľúbil Ukrajine takmer 200-tisíc kusov munície, Západ má podľa neho na pleciach veľkú zodpovednosť

498745_germany_defense_minister_29459 ac01fb1421ab42cda32b05feaf1f2f16 676x459.jpg

6.12.2023 (SITA.sk) – Nemecký minister obrany Boris Pistorius v súvislosti s ruskou vojnou proti Ukrajine a s pomocou Kyjevu zo strany Európy odmietol názor, že Ukrajina dostáva „príliš málo na to, aby zvíťazila “.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Povedal to v rozhovore pre nemeckú verejnoprávnu televíziu ZDF. „Dodávame, čo môžeme. To isté platí pre takmer všetkých ostatných spojencov a partnerov,“ povedal Pistorius. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Šéf nemeckého rezortu obrany pripustil problémy v dodávateľskom reťazci európskeho zbrojného priemyslu, ktorý pochádza „z mierových čias“. Konštatoval však, že obranný priemysel zvyšuje kapacitu všade, „kde môže“.

Sľúbil pritom, že „v najbližších mesiacoch“ nastanú zlepšenia a Nemecko dodá Ukrajine takmer 200-tisíc kusov munície. Boris Pistorius ďalej vyhlásil, že zodpovednosťou Západu je „vytvoriť na bojisku, vo vojne takú situáciu, že si (ruský vodca Vladimir Putin) uvedomí, že túto vojnu nemôže vyhrať – a preto príde k rokovaciemu stolu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: nemecká pomoc, Nemecký minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Minister obrany Pistorius sľúbil Ukrajine takmer 200-tisíc kusov munície, Západ má podľa neho na pleciach veľkú zodpovednosť © SITA Všetky práva vyhradené.

6. decembra 2023

Odporúčané články