Miloš Zeman dostal list od svojho vyzývateľa, český prezident ho ako občana sklamal

PRAHA 9. mája (WebNoviny.sk) – Vyzývateľ prezidenta ČR Miloša Zemana v blížiacich sa voľbách hlavy štátu, renomovaný textár Michal Horáček adresoval dnes najvyššiemu českému predstaviteľovi otvorený list, v ktorom kriticky reaguje na jeho niektoré postupy a postoje.

Podľa Horáčka Zeman okrem iného zneuctil ústavu krajiny a zneužil svoje postavenie, pričom porušil vlastný sľub, ktorým sa pri nástupe do funkcie zaviazal, že bude dodržiavať základný zákon krajiny a súčasne nezneužije svoje postavenie.

Odporúčame:
Babiš a Zeman spolu uzavreli pakt, tvrdí Sobotka. Hrad aj vicepremiér to odmietli

Uveril jeho sľubom

Michal Horáček vyčíta Zemanovi napríklad, že v roku 2013 „vymenoval vládu svojich kamarátov„, že sa „škandálne správal pri českých korunovačných klenotoch„, že čínskym lídrom hovoril, že sa prichádza od nich učiť ako stabilizovať spoločnosť a že terajším popretím povinnosti odvolať ministra financií Andreja Babiša na základe návrhu predsedu vlády Bohuslava Sobotku uprednostnil záujem svojho opätovného úspechu v prezidentských voľbách pred záujmami občanov.

Horáček, ktorý v liste prezidentovi píše, že ho sklamal ako občana, aj keď ho nevolil, pretože uveril jeho sľubom, pripomína, že chce byť alternatívou k úradujúcej hlave štátu a všetkému, čo Miloš Zeman predstavuje.

Chce vzdorovať oligarchom

O to viac sa nemôžem nečinne prizerať teraz, keď prostredníctvom mocenského paktu dvoch ľudí z najužšej mocenskej elity chcete u nás nastoliť ‚demokraciu‘ cárskej povahy,“ hovorí sa v písomnosti, ktorú zverejnil internetový server Lidovky.cz. „Pre seba, svoje deti a pre všetkých občanov ČR vrátane vašich niekdajších voličov chcem nášmu uvrhnutiu do područia gosudara a oligarchov vzdorovať ešte usilovnejšie ako doteraz,“ napísal prezidentský kandidát.

„Nie, v tomto ohľade nechcem byť žiadnym zmierovateľom. Sú totiž javy a nebezpečenstvá, s ktorými sa nedá zmieriť, možno s nimi iba bojovať,“ tvrdí Michal Horáček, ktorý v závere listu s prianím pevného zdravia Milošovi Zemanovi píše, že občianske Česko sa začína prebúdzať a že on osobne urobí všetko, aby k tomu prispel.

Viac k témam: Česká republika, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk – Miloš Zeman dostal list od svojho vyzývateľa, český prezident ho ako občana sklamal © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2017

Odporúčané články