Militanti z Boko Haram zaútočili na mesto Rann, vypálili stovky domov a zabíjali ich obyvateľov

401539_boko haram 676x451.jpg

DAKAR 2. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej šesťdesiat ľudí prišlo o život pri pondelňajšom útoku na nigérijské mesto Rann, za ktorým stáli islamskí militanti z organizácie Boko Haram. V sobotu o tom informovala medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International.

Vypálili stovky domov

Zverejnila aj satelitné snímky mesta Rann, ktoré leží blízko pri hraniciach s Čadom a z ktorých vidno, že po nájazde militantov zostali vypálené stovky domov.

Militanti z Boko Haram prišli podľa Amnesty International do Rannu na motorkách, zabíjali jeho obyvateľov a ničili všetko, čo im stálo v ceste.

Boko Haram

Z Rannu utiekli v posledných týždňoch pred brutalitou Boko Haram do Čadu, Kamerunu či iných častí Nigérie už desaťtisíce obyvateľov.

Boko Haram, známy aj ako Islamský štát v západnej Afrike, sa radí k najnebezpečnejším islamským militantným organizáciám sveta popri Islamskom štáte či al-Kájde. Z Nigérie, ktorá je jeho domovskou krajinou, často preniká aj na územia Nigeru, Kamerunu a Čadu.

Viac k témam: Amnesty International, Boko Haram, ozbrojený útok, teroristická organizácia Islamský štát (IS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Militanti z Boko Haram zaútočili na mesto Rann, vypálili stovky domov a zabíjali ich obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

2. februára 2019

Odporúčané články