Michal Hudec má zdravotné problémy, ukončil aktívnu kariéru

353518_michal hudec 640x420.jpg

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Michal Hudec oznámil, že sa rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru. Tridsaťsedemročný útočník, ktorý odohral minulú sezónu v tíme HC Nové Zámky, to potvrdil v rozhovore pre denník Šport.

„Mám zdravotné problémy. Po dvoch operáciách a viacerých ďalších predtým by som už hral hokej cez bolesť. Aj keď pokus o pokračovanie kariéry v HC Bratislava, kde som nedávno trénoval a odohral prípravný zápas, som urobil. Niekdajšia energia však už vo mne nie je,“ povedal pre Šport.

Odporúčame:
Brianovi Boyleovi diagnostikovali leukémiu. Verí, že stihne začiatok NHL

Svoju kariéru bilancuje takto: „Podľa mňa bola veľmi úspešná. Medailí bolo naozaj dosť. Len jedna sezóna v Banskej Bystrici a minulá v Nových Zámkoch sa neskončila cenným kovom na mojom krku,“ povedal Hudec.

Uplynulo už dvadsať rokov od chvíle, keď v sezóne 1997/1998 nastúpil na svoj prvý seniorský zápas za bratislavský Slovan. Je štvornásobný majster Slovenska, zúčastnil sa na MS 2006 a na MS do 20 rokov v roku 1999 v Kanade získal bronz. Okrem Slovana a Banskej Bystrice zanechal významnú stopu aj v Českých Budějoviciach.

Po skončení hráčskej kariéry by chcel zostať pri hokeji. V akej pozícii, ukáže najbližšia budúcnosť.

Viac k témam: hokej, Michal Hudec
Zdroj: Webnoviny.sk – Michal Hudec má zdravotné problémy, ukončil aktívnu kariéru © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2017

Odporúčané články