Mexické drogové kartely dostali po prstoch, bosovia “býk” a “Pancho” sú mŕtvi

MEXIKO 23. apríla (WebNoviny.sk) – Dvaja vysokopostavení členovia mexickej mafie prišli v sobotu o život pri akciách špeciálnych bezpečnostných zložiek v štáte Tamaulipas, ktorých cieľom bolo ich dolapenie. Informovali o tom miestna vláda a médiá.

Julian Manuel Loisa Salinas, prezývaný „býk“, bol regionálnym šéfom Golfského kartelu. Minimálne od roku 2015 bol v hľadáčiku polície v Mexiku aj v Spojených štátoch pre podozrenie z obchodovania s drogami a zbraňami, z organizovaného zločinu, únosov a vrážd.

Špeciálne jednotky mexického námorníctva zastrelili Salinasa počas nočnej naháňačky a prestrelky, ktorá sa odohrala na rôznych lokalitách v meste Reynosa a zanechala po sebe desiatky zhorených áut.

Odporúčame:
Vodca obávaného drogového kartelu Beltrán Leyva dostal doživotie

Francisco „Pancho“ Carreón mal pod palcom miestnu pobočku kartelu Los Zetas. O život prišiel neďaleko mesta Victoria, metropoly štátu Tamaulipas.

Štát Tamaulipas v pohraničí medzi Mexikom a USA je už dlhý čas dejiskom sporov týchto dvoch kartelov o kontrolu nad dodávkami drog na územie USA.

Viac k témam: drogové kartely, mafia, Mexiko
Zdroj: Webnoviny.sk – Mexické drogové kartely dostali po prstoch, bosovia “býk” a “Pancho” sú mŕtvi © SITA Všetky práva vyhradené.

23. apríla 2017

Odporúčané články