Metallica predstavila skladbu Atlas, Rise!

Novinka je tretím singlom z očakávaného albumu Hardwired…To Self-Destruct, ktorý vyjde 18. novembra.BRATISLAVA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Americká heavymetalová kapela Metallica zverejnila v pondelok novú skladbu s názvom Atlas, Rise!. Štvorčlenná formácia predstavila šesťapolminútovú novinku prostredníctvom videa, ktoré zachytáva jej vznik v štúdiu.

Atlas, Rise! je tretím singlom z ich desiatej štúdiovky Hardwired…To Self-Destruct, ktorá sa dostane na trh 18. novembra. Predchádzajúcimi singlami sa stali Hardwired a Moth Into Flame, pričom k obom už vznikli aj videoklipy.

Spomínaný album Hardwired…To Self-Destruct ponúkne v základnej verzii dvanásť skladieb na dvoch diskoch. Deluxe edícia bude mať o jeden disk navyše a k dispozícii bude aj deluxe box set obsahujúci bonusový materiál. Na produkcii sa podieľali členovia kapely James Hetfield a Lars Ulrich spolu s Gregom Fidelmanom, ktorý spolupracoval aj na predchádzajúcom albume kapely s názvom Death Magnetic (2008). Hudobníci plánujú podporiť očakávanú novinku aj na turné.

Metallica vznikla v roku 1981 v Los Angeles a momentálne jej zostavu okrem spomínaných členov tvoria aj gitarista Kirk Hammett a basgitarista Robert Trujillo. Debutovali v roku 1983 albumom Kill ‚Em All, po ktorom nasledovali štúdiovky Ride The Lightning (1984), Master Of Puppets (1986), …And Justice For All (1988), Metallica (1991), Load (1996), Reload (1997), St. Anger (2003) a spomínaná Death Magnetic.

Okrem toho majú na konte aj spoločný album s Louom Reedom s názvom Lulu (2011). V roku 2013 kapela zverejnila snímku Metallica: Through The Never, ktorú nakrútil režisér a fanúšik kapely Nimród Antal. Dokument v 3D formáte prináša netradičný pohľad na dianie na javisku aj v zákulisí, a to prostredníctvom príbehu jedného z členov štábu, mladíka Tripa, ktorého stvárnil Dane DeHaan.
Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. novembra 2016

Odporúčané články