Messiho vraj vyprovokoval Arteta, ManCity to však popiera

Vedenie ManCity verziu o vine člena trénerského štábu Mikela Artetu spochybňuje. MANCHESTER 3. novembra (WebNoviny.sk) – Incident s vulgárnymi pokrikmi po skončení utorkového súboja futbalovej Ligy majstrov Manchester City – FC Barcelona (3:1), ktorého aktérom bol Lionel Messi, už pozná aj druhého účastníka. Bol ním Mikel Arteta, člen trénerského štábu Manchestru City a bývalý hráč Arsenalu. Práve Arteta údajne ako prvý zakričal na Messiho s cieľom, aby sa mu vysmial po triumfe „Citizens“ 3:1.

„Na čo čakáš? Choď a urob niečo, kretén,“ zakričať vraj Arteta na Messiho v hráčskom tuneli pri odchode do šatní podľa televíznej stanice La Sexta. Informáciu priniesol portál goal.com. Tieto slová Messiho rozzúrili a na druhú stranu adresoval tento štipľavý komentár. „Idiot, ukáž sa, neutekaj, neskrývaj sa.“ Vedenie ManCity však spochybňuje verziu o vine Artetu.

Odporúčame:

Hlupák, poď sem! Kričal po prehre Barcy frustrovaný Messi

Messiho údajne neurážal, iba sa radoval

Messiho údajne neurážal, iba sa radoval v tuneli spoločne s hráčmi. Zato Messi mu ako prvý povedal, aby si tie bujaré oslavy nechal do šatne. „Mikel nijakým spôsobom Lea neprovokoval. Nenesie žiadnu vinu na tom, čo sa stalo,“ cituje portál The Sun vedenie anglického tímu. Marca napísala niečo v podobnom duchu: „Tí, ktorí poznajú Artetu, vedia, že to nie je jeho štýl niekoho provokovať. Za 17 rokov kariéru sa mu nič podobné nestalo.“

Nahnevaného Messiho neskôr upokojoval jeho argentínsky kolega z reprezentácie a útočník ManCity Sergio Agüero. „Trochu Lea poznám a musím povedať, že sa necítil dobre. Keď však prehráte, nikdy sa necítite dobre a hľadáte vinu v komkoľvek. Čo sa týka toho incidentu, Leo niečo povedal, ale nebolo to nič vážne. Niečo som počul, ale neviem presne, čo to bolo,“ snažil sa pred médiami vyriešiť črtajúci sa problém Agüero.

Arteta začínal ako hráč FC Barcelona

Tridsaťštyriročný Arteta začal svoju profesionálnu kariéru ako hráč FC Barcelona, ale v katalánskom veľkoklube neodohral v prvom mužstve ani zápas, nastupoval len za B- a C-tím. S kariérou sa rozlúčil tento rok v lete po piatich rokoch strávených v londýnskom Arsenale. Predtým pôsobil v Evertone, San Sebastiáne, Glasgowe Rangers. Hrával v strede poľa. Pred začiatkom tejto sezóny prijal ponuku pomáhať barcelonskej legende Pepovi Guardiolovi pri tíme Manchester City.

Rozhlasová stanica Cadena Ser informovala aj o tom, že Messi prišiel svoju frustráciu riešiť aj priamo do šatne súpera, kde sa objavil v sprievode delegáta stretnutia Carlesa Navala. Messi bol v utorok jediným strelcom FC Barcelona na trávniku Manchestru City. Bol to už jeho 90. gól v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. V prvom súboji týchto dvoch favoritov C-skupiny LM sa v Katalánsku zrodilo presvedčivé víťazstvo domácich 4:0.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2016

Odporúčané články