Messi koncom mája pred súd pre nezaplatené dane

Dvadsaťosemročný útočný klenot FC Barcelona a jeho otca Jorgeho Horacia obvinili z troch daňových únikov.
MADRID 20. januára (WebNoviny.sk) – Súdny proces ohľadom údajného daňového podvodu zo strany čerstvého päťnásobného najlepšieho futbalistu planéty Lionela Messiho sa bude konať v dňoch 31. mája – 3. júna. Dvadsaťosemročný útočný klenot FC Barcelona a jeho otca Jorgeho Horacia obvinili z troch daňových únikov a v prípade dokázania viny môžu čeliť trestu odňatia slobody takmer dvoch rokov.

Tretieho júna štartuje storočnicový turnaj Copa América a Lionel Messi nemusí byť k dispozícii Argentíne v otváracom súboji. Kompletný program podujatia bude známy po žrebe 21. februára. Očakáva sa, že Messiho právnici sa budú pokúšať o zmenu termínu súdneho konania. Ešte pred Copa América by mal hráč „blaugranas“ absolvovať krátku prípravu, ak sa jeho mužstvo dostane do finále Ligy majstrov 2015/2016, ktoré je naplánované na 28. mája v Miláne.

Argentínska dvojica Messiovcov údajne ochudobnila španielsku pokladnicu na nezaplatených daniach o 4,1 milióna eur v rokoch 2007 – 2009. Prípad sa točí najmä okolo Messiho staršieho, ale vyšetrujú aj jeho syna, pretože podľa úradov mal o činnostiach svojho otca dostatočné informácie. Štátne zastupiteľstvo pre oboch navrhuje odňatie slobody na 22 mesiacov a 15 dní. Okrem toho požaduje pokutu vo výške neodvedenej sumy, úhradu súdnych nákladov a odopretie akýchkoľvek daňových výhod na 1,5 roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. januára 2016

Odporúčané články