Merkelovej novoročný prejav bude s titulkami v arabčine

Tento rok prišiel do Nemecka viac než milión uchádzačov o azyl, obrovské percento z nich ušlo pred konfliktom na Blízkom východe. Berlín 30. decembra (WebNoviny.sk) – Novoročné posolstvo nemeckej kancelárky Angely Merkelovej sa tento rok dostane k širšiemu publiku než zvyčajne, keďže jedna zo staníc vysielajúcich prejav dnes oznámila, že ho ponúkne aj s titulkami v arabčine a angličtine. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA. Verejnoprávna televízia ZDF ponúkne Merkelovej každoročný prejav na internete s titulkami v arabčine a angličtine krátko po jeho odvysielaní na obrazovkách vo štvrtok 31. decembra o 19.15 h SEČ.

Tento rok prišiel do Nemecka viac než milión uchádzačov o azyl, obrovské percento z nich ušlo pred konfliktom na Blízkom východe. Niekoľko médií zareagovalo na migračnú vlnu ponukou programov v arabčine a prílohami v novinách. Tento mesiac už nemecká stanica Deutsche Welle oznámila, že svoj arabský program presúva z internetu do ponuky satelitnej služby, a najčítanejší bulvárny denník Bild prišiel v septembri do stánkov s prílohami v arabčine.

ZDF takisto rozšírila svoju online ponuku pre utečencov a od 4. januára 2016 plánuje prinášať denné spravodajstvo s titulkami v arabčine a angličtine. Titulky sú v súčasnosti iba v správach pre deti a vo vybraných programoch. „Titulkami v arabčine a angličtine chce ZDF dosiahnuť čo najväčší počet utečencov,“ uviedla televízia vo vyhlásení.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. decembra 2015

Odporúčané články