Merkelová napriek stratám obhajovala svoju migračnú politiku

Kancelárka pripomenula, že jej vláda zaviedla mnohé opatrenia na integráciu utečencov a zlepšenie bezpečnosti v krajine. BERLÍN 7. septembra (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová obhajovala v stredu v Spolkovom sneme svoju migračnú politiku. Okrem iného vyhlásila, že situácia ohľadne zvládania prílevu utečencov je v súčasnosti „mnohonásobne lepšia než pred rokom“, uviedla agentúra DPA.

Merkelovej Kresťanskodemokratická únia (CDU) zaznamenala v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko výrazné straty, z čoho profitovala pravicovo-populistická Alternatíva pre Nemecko (AfD). Médiá tento neúspech dávajú do súvislosti práve s migračnou politikou nemeckej kancelárky.

Odporúčame:

Merkelová by migračnú krízu riešila rovnako ako pred rokom

Merkelová varuje, všetci migranti v Nemecku zostať nemôžu

Merkelová pripustila chyby v migračnej politike Nemecka

Angela Merkelová však svoj prístup k riešeniu migračnej krízy opäť obhajovala, pričom zdôraznila, že za posledný rok došlo k výraznému zlepšeniu situácie. „Zostáva však stále veľa toho, čo je potrebné urobiť,“ dodala.

Kancelárka pripomenula, že jej vláda zaviedla mnohé opatrenia na integráciu utečencov a zlepšenie bezpečnosti v krajine. Pripustila však, že je potrebné zefektívniť mechanizmus vracania neúspešných žiadateľov o azyl. „Musíme im povedať, aby odišli, inak (proces integrácie) nemôžeme zvládnuť,“ dodala.

Merkelová, ktorá sa v uplynulom období dostala pod paľbu kritiky v súvislosti s tým, že vyslovene neodsúdila čistky prebiehajúce v Turecku po neúspešnom pokuse o prevrat, zároveň obhajovala migračnú dohodu medzi EÚ a Ankarou. Dohoda, ktorej dôsledkom je výrazný pokles v počte úmrtí migrantov v Egejskom mori, by podľa kancelárky mala slúžiť ako „vzor pre podobné dohody“ s ďalšími krajinami, ako napríklad Egyptom, Líbyou či Tuniskom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. septembra 2016

Odporúčané články