Merkelová kritizovala krajiny EÚ, ktoré odmietajú utečencov

Kancelárka Angela Merkelová naďalej ponechala otvorenú otázku svojho rozhodnutia, či bude v budúcoročných voľbách usilovať o ďalší mandát.BERLÍN 28. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecká kancelárka Angela Merkelová v nedeľu vo vysielaní verejnoprávnej televízie ARD odsúdila tie krajiny Európskej únie, ktoré odmietajú prijať moslimských utečencov.

Odporúčame:

Polovica Nemcov už nechce Merkelovú za kancelárku

Nemecko sa pripravuje na príchod 300 000 utečencov

Zdôraznila, že „každý musí urobiť svoj diel“ a nevylúčila možnosť, že by niektoré krajiny mohli prijať menej migrantov, ak namiesto toho prispejú viac finančne. Či je to nevyhnutné na humanitárnom základe alebo nie, „všetci sme o tom rozhodli spoločne a každý štát musí prispieť,“ dodala. „Ako budú vyvážené individuálne komponenty ešte len uvidíme,“ citovala ju tlačová agentúra AP.

Merkelová súčasne zopakovala svoj postoj, že odmietať utečencov na základe ich náboženstva je pomýlené. Kancelárka však naďalej ponechala otvorenú otázku svojho rozhodnutia, či bude v budúcoročných voľbách usilovať o ďalší mandát. Nepovedala ani, kedy by svoj úmysel mohla oznámiť. Uviedla iba, že sa rozhodne „v pravý čas“, napísala agentúra DPA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. augusta 2016

Odporúčané články