Melanie C vysvetlila, prečo už nechce byť v Spice Girls

Tri členky pôvodnej zostavy – Geri Halliwell, Emma Bunton a Melanie Brown – ohlásili návrat na scénu minulý mesiac, pričom sa premenovali na Spice Girls – GEM.BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Anglická speváčka Melanie C vysvetlila, prečo nechce byť súčasťou reunionu momentálne neaktívnej skupiny Spice Girls. Štyridsaťdvaročná interpretka uviedla, že sa na comeback populárnej formácie necíti, pretože by sa tak nestalo v plnej zostave.

„Úprimne, po niekoľkých osobných stretnutiach s dievčatami som dospela k náročnému rozhodnutiu, že sa nezúčastním na navrhovanom reunione s Emmou, Geri a Melanie. Victoria odmietla účasť pochopiteľne z pracovných a rodinných dôvodov. Najťažšie bolo pre mňa sklamať ľudí, dievčatá, fanúšikov. Bohužiaľ, niečo mi v tom nehralo a musela som sa riadiť inštinktom,“ priblížila v rozhovore pre britský magazín Love.

Odporúčame:

Bývalé členky Spice Girls sa vrátili ako Spice Girls – GEM

„Veľmi rada by som vystupovala v arénach po celom svete, spievala naše úžasné popové hity a opäť zažila našu niekdajšiu slávu. Samozrejme, ide tiež o veľmi lukratívnu príležitosť. Ale boli sme päťčlennou skupinou. Čokoľvek iné než kompletná zostava by nebolo fér voči samotnej formácii či fanúšikom,“ uzavrela rodáčka z Whistonu, podľa ktorej Spice Girls zaznamenali vrchol kariéry vystúpením na záverečnom ceremoniáli letných olympijských hier v roku 2012 v Londýne.

Tri členky pôvodnej zostavy Spice Girls ohlásili návrat na scénu minulý mesiac, pričom sa premenovali na Spice Girls – GEM. Trojica v zložení Geri Halliwell, Emma Bunton a Melanie Brown o tom informovali prostredníctvom videa, v ktorom poďakovali fanúšikom a fanúšičkám za dlhoročnú podporu, pričom prezradili, že pre nich chystajú prekvapenie. Zatiaľ nešpecifikovaný počin by mal byť oslavou 20. výročia megahitu Wannabe, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších debutových singlov ženskej skupiny v histórii pop music.

To, že trio v súčasnosti pracuje na novom materiáli, potvrdil aj producent Eliot Kennedy, ktorý spolupracoval so Spice Girls aj v minulosti. „Zložili sme úžasnú pieseň a jej energia bola presne taká istá ako pred 20 rokmi. Rovnako entuziastická, veľavravná a oslavná,“ prezradil v nedávnom rozhovore pre reláciu Good Morning Britain.

O možnom reunione Spice Girls sa hovorilo už vlani v septembri, keď Halliwell potvrdila, že sa o tom formácia bavila. V októbri napríklad A. J. McLean z americkej skupiny Backstreet Boys naznačil, že by so Spice Girls mohli absolvovať turné. Koncom roka sa zase Mel B vyjadrila, že sa možno všetky interpretky stretnú pri príležitosti 20. výročia ich debutového albumu Spice (1996). Victoria Beckham a Melanie C sa však už vtedy odmietli na comebacku zúčastniť.

Melanie C, vlastným menom Melanie Chisholm, sa preslávila ako „Sporty Spice“ v dievčenskej skupine Spice Girls, ktorá vznikla v roku 1994. Okrem nej v úspešnej formácii pôsobili „Scary Spice“ Melanie Brown (Mel B), „Baby Spice“ Emma Bunton, „Ginger Spice“ Geri Halliwell a „Posh Spice“ Victoria Beckham. Na konte majú okrem spomínaného albumu aj štúdiovky Spiceworld (1997) a Forever (2000).

Po veľkom úspechu si však dali v roku 2000 pauzu. Znova sa stretli v rokoch 2007 a 2008, keď absolvovali svetové turné a predstavili sa na spomínaných olympijských hrách v Londýne. Melanie C sa venuje sólovej kariére, v rámci ktorej vydala šesť štúdioviek vrátane úspešného debutu Northern Star z roku 1999. V októbri by jej mal vyjsť ďalší album s názvom Version of Me. Medzi jej najväčšie hity patria skladby Never Be the Same Again, I Turn To You, Here It Comes Again či Next Best Superstar.

Informácie pochádzajú z webstránok www.thelovemagazine.co.uk, www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. augusta 2016

Odporúčané články