Mayová sa stretne s Putinom na septembrovom summite G20

Obaja lídri vyjadrili nespokojnosť so súčasným stavom vzťahov Ruska a Británie.LONDÝN 10. augusta (WebNoviny.sk) – Britská premiérka Theresa Mayová sa stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na summite skupiny G20, ktorý sa bude konať v septembri v Číne. Lídri to potvrdili v telefonickom rozhovore, svojej vôbec prvej konverzácii od Mayovej vymenovania do funkcie.

Podľa hovorcu Kremľa, ktorého v stredu citovala stanica Sky News, inicioval utorkový telefonický rozhovor Londýn a obaja predstavitelia vyjadrili nespokojnosť so súčasným stavom vzťahov Ruska a Británie. Zároveň sa zaviazali zlepšiť spoluprácu v oblasti leteckej bezpečnosti.

Odporúčame:

V Sýrii sú britské špeciálne jednotky, naznačujú fotografie

Napätie medzi Londýnom a Moskvou totiž vyvolal zvýšený počet prípadov prítomnosti ruských bombardérov s ďalekým doletom blízko britského vzdušného priestoru. Ich vzťahy naštrbila v uplynulých rokoch aj zložitá situácia na Ukrajine a podpora sýrskeho režimu ruskými vojenskými silami.

Mayová zároveň potvrdila účasť Británie na tohtoročných spomienkových slávnostiach pri príležitosti 75. výročia príchodu prvých britských konvojov do ruského mesta Archangeľsk počas druhej svetovej vojny. Putin tiež zagratuloval Mayovej k vymenovaniu a zaželal jej mnoho úspechov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. augusta 2016

Odporúčané články