Mayová: Britská ekonomika utrpí v dôsledku brexitu škody

Britská premiérka tvrdí, že krajinu čakajú ťažké časy.CHANG-ČOU 4. septembra (WebNoviny.sk) – Britská ekonomika utrpí škody v dôsledku rozhodnutia opustiť Európsku úniu napriek tomu, že najnovšie ekonomické údaje naznačujú, že dopad by nemusel byť až taký tvrdý ako niektorí predpovedali, povedala v nedeľu britská premiérka Theresa Mayová.

Podľa agentúry Reuters Mayová novinárom pred summitom G20 v čínskom Chang-čou povedala, že „krajinu čakajú ťažké časy“.

Odporúčame:

Brexit sa môže posunúť na koniec roka 2019, chýbajú úradníci

Júnové rozhodnutie opustiť EÚ šokovalo finančné trhy, ktoré predpovedali Británii recesiu po tom, ako nastúpi roky trvajúci proces odtrhnutia sa od svojho najväčšieho obchodného partnera. Libra posilnila vo štvrtok po tom ako lepšie ako očakávané výsledky prieskumu výrobcov ponúkli zatiaľ najlepší signál, že britskej ekonomike sa darí lepšie ako sa spočiatku mnohí obávali.

Mayová však predpovedá, že brexit poškodí ekonomiku. Povedala, že vláda bude v nasledujúcich mesiacoch pokračovať v monitorovaní ekonomických údajov pred tým, ako tento rok rozhodne o fiškálnej reakcii na ochranu ekonomiky.

„Videli sme čísla, vysielajúce v túto chvíľu odlišné odkazy vo vzťahu k ekonomike. Myslím, že reakcia ekonomiky bola lepšia než niektorí predpovedali po referende, no nejdem predstierať, že to bude hračka,“ povedala Mayová.

Na otázku, čo si myslí o potrebe „fiškálneho resetu“ [výraz, ktorý použil britský minister financií Philip Hammond počas svojej júlovej návštevy Číny] Mayová odpovedala, že reakcia vlády „ešte nebola vytesaná do kameňa“. Dodala, že sa ešte musia na tento problém pozrieť a vziať do úvahy všetky dostupné údaje.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. septembra 2016

Odporúčané články