Materiálny nedostatok v roku 2015 cítilo v EÚ 41 mil. ľudí

Životné podmienky týchto ľudí zhoršoval nedostatok zdrojov, ľudia neboli schopní platiť svoje účty, udržiavať vo svojom príbytku dostatočne vysokú teplotu, prípadne si nemohli dovoliť jeden týždeň dovolenky mimo domov.
BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – V roku 2015 pociťovalo závažný materiálny nedostatok 41 mil. obyvateľov EÚ. Vyplýva to z predbežných údajov štatistického úradu Eurostat. Životné podmienky týchto ľudí zhoršoval nedostatok zdrojov, ľudia neboli schopní platiť svoje účty, udržiavať vo svojom príbytku dostatočne vysokú teplotu, prípadne si nemohli dovoliť jeden týždeň dovolenky mimo domov. Závažný materiálny nedostatok pociťovalo 11 % rodín s jedným dospelým a bez nezaopatreného dieťaťa. V prípade rodín s jedným dospelým a nezaopatrenými deťmi je tento podiel 17,3 %.

V rámci rodín, ktoré majú dvoch a viac dospelých a nemajú nezaopatrené dieťa, je podiel rodín so závažným materiálnym nedostatkom vo výške 6 %. Závažný materiálny nedostatok v rámci rodín s dvomi a viacerými dospelými a nezaopatrenými deťmi cíti 8,3 %.

Za Slovensko mal Eurostat k dispozícii údaje len za rok 2014. Tieto údaje ukázali, že závažný materiálny nedostatok sa týkal 514 tis. ľudí. Najvyšší podiel osôb s materiálnym nedostatkom bol v roku 2015 v rámci krajín EÚ v Bulharsku (34,2 %), v Rumunsku (24,6 %) a v Grécku (22,2 %). Najmenší podiel bol vo Fínsku (2,2 %), v Holandsku (2,5 %) a v Rakúsku (3,6 %).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016

Odporúčané články