Matej Tóth nezačal sezónu na majstrovstvách Slovenska, ale pripravuje sa na dva dôležité vrcholy

360646_matej toth 676x488.jpg

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský chodec Matej Tóth vynechal v závere januára bratislavský míting Elán pre mierne zdravotné komplikácie. Nemalo by však ísť o nič vážne. Hoci preteky v Eláne boli zároveň majstrovstvami SR, ciele čoskoro 36-ročného atléta (nar. 10. februára 1983) sú iné.

„Nezačal sezónu na mítingu Elán. Objavili sa uňho nejaké problémy, ale absolvoval viacero vyšetrení a mal by byť zdravý. Mal by trénovať a pripraviť sa na svoje vrcholy. Z jeho pohľadu sú dôležité majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v septembri v katarskej Dauhe,“ uviedol prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok.

V roku 2020 čaká Tótha ešte jeden vrchol – OH v japonskom Tokiu. „Maťovou hlavnou ambíciou je uspieť na olympijských hrách. Verím, že sa na tie najväčšie podujatia zvládne pripraviť. Už má svoj vek a tomu musí prispôsobiť prípravu i štarty. Spomedzi slovenských atlétov, ba dokonca športovcov, je azda najväčší adept na zisk olympijskej medaily. Vkladáme doňho veľké nádeje a berie to veľmi zodpovedne,“ dodal Korčok.

Viac k témam: majstrovstvá Slovenska v atletike, Slovenský atletický zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Matej Tóth nezačal sezónu na majstrovstvách Slovenska, ale pripravuje sa na dva dôležité vrcholy © SITA Všetky práva vyhradené.

4. februára 2019

Odporúčané články