Mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo do slovenských prevádzok, je známy ich zoznam

401008_thinkstockphotos 579405346 676x451.jpg

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS SR) na svojej internetovej stránke informovala, že mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo na Slovensko.

Štátna veterinárna a potravinová správa dostala oznámenie, že hovädzie mäso bolo dodané do troch prevádzok v Slovenskej republike: Cimbalak s.r.o, Bardejov, Marek Kazimir – MK FOOD, Gaboltov a Ladislav Cabai Bidovce. Príslušné regionálne veterinárne a potravinové správy vykonajú úradné kontroly v týchto prevádzkarniach,“ píše sa na stránke ŠVPS SR.

Poľskom otriasa škandál s bitúnkami. Novinári sa podľa webového portálu nasvidiek.sk infiltrovali do prevádzky bitúnku v meste Lodž a natočili škandalózne zábery. Na nočnej zmene, kde nebol prítomný veterinár, privážali na bitúnok choré zvieratá, takzvané „ležiaky“.

Väčšina z nich ani nedokázala stáť na nohách. Mnohé z nich mali zranenia končatín, či chrbtice, no výnimkou neboli ani zvieratá s nádormi a vážnymi infekciami. Tie museli pracovníci bitúnku vyrezať.

 

Viac k témam: hovädzie mäso, mäso z Poľska, potraviny
Zdroj: Webnoviny.sk – Mäso z chorých kráv z Poľska sa dostalo do slovenských prevádzok, je známy ich zoznam © SITA Všetky práva vyhradené.

30. januára 2019

Odporúčané články