Martin skončil v osemfinále olympiády, podľahol Nišikorimu

Duel nenasadeného Andreja Martina so štvorkou ‚pavúka‘ trval iba 66 minút.RIO DE JANEIRO 11. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Andrej Martin prehral hladko dvakrát 2:6 s favorizovaným Japoncom Kei Nišikorim vo štvrtkovom stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry na tenisovom turnaji mužov v rámci Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.

Duel nenasadeného 26-ročného Bratislavčana so štvorkou „pavúka“ trval iba 66 minút. Martin v dueli ani raz neviedol, v prvom aj druhom sete dokázal vyrovnať iba na 2:2, potom mal už navrch súper. S rovesníkom Nišikorim (7.), finalistom newyorských US Open 2014, hral Martin vo štvrtok premiérovo.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – siedmy deň

Napriek prehre je zverenec Miloslava Grolmusa v rámci TC Empire Trnava Martin olympijským rekordérom SR v ére samostatnosti vo dvojhre mužov (pred ňou, samozrejme, vyniká zlato Miloslava Mečířa zo Soulu 1988): prekonal olympijské 2. kolá Karola Kučeru (Atlanta 1996 aj Sydney 2000) a Dominika Hrbatého (Atény 2004 i Peking 2008).

Odporúčame:

Fantastické! Škantárovci získali na olympiáde zlatú medailu

Pred štyrmi rokmi v Londýne sa Martin Kližan aj Lukáš Lacko lúčili hneď v 1. kole. Nišikori nastúpi vo štvrťfinále OH proti úspešnejšiemu z dvojice Gael Monfils (Fr.-6) – Marin Čilič (Chor.-9).

Dvojhra – 3. kolo (osemfinále):

Kei Nišikori (Jap.-4) – Andrej Martin (SR) 6:2, 6:2 za 66 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. augusta 2016

Odporúčané články