Maročania zlikvidovali teroristickú skupinu, chystala útoky

Odhalení teroristi boli v kontakte s džihádistami z Islamského štátu (IS) bojujúcimi v Sýrii a Iraku.RABAT 7. septembra (WebNoviny.sk) – O zlikvidovaní teroristickej skupiny, ktorá sa chystala realizovať útoky na severe Maroka a disponovala plánmi na ich uskutočnenie, informovalo v stredu ministerstvo vnútra severoafrickej krajiny.

Podľa komuniké rezortu, ktorého obsah sprostredkovali francúzske elektronické médiá, došlo v Casablanke, Feze a Udžde k zadržaniu troch extrémistov, čím sa podarilo zabrániť viacerým nebezpečným akciám teroristického charakteru vo vysokom štádiu prípravy.

Hlava skupiny si prenajala priestory v okolí Udždy, v ktorých sa vyrábali nálože na diaľkové odpálenie. Marocká polícia zhabala aj značné množstvo chemikálií vhodných na výrobu trhavín.

Odhalení teroristi boli v kontakte s džihádistami z Islamského štátu (IS) bojujúcimi v Sýrii a Iraku. Ich terčmi mali byť pri útokoch citlivé a životne dôležité objekty v Debdu, Feze, Saidii a Udžde. Po realizácii plánov v Maroku sa chceli v Líbyi pripojiť k IS.

V Maroku, kde sa v posledných rokoch podarilo predísť viacerým teroristickým operáciám extrémistov, pokračujú v uplynulých mesiacoch preventívne akcie bezpečnostných zložiek, pri ktorých dochádza k likvidácii teroristických buniek a skupín. Práve marockí občania figurujú nezriedka medzi podozrivými, vyšetrovanými, zadržanými a uväznenými migrantmi v súvislosti s teroristickými aktivitami, a to vo viacerých európskych krajinách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. septembra 2016

Odporúčané články