Markíze udelili pokuty za 10-tisíc eur

Pokutu 3 500 eur dostal vysielateľ za porušenie pravidiel čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu, tým, že 6. júla odvysielal upútavku na program Šerifovia a dňa 3. augusta reklamu na kinofilm Vykoľajená.
BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) udelila na svojom dnešnom zasadnutí vysielateľovi Markíza – Slovakia, spol. s r.o. pokuty v celkovej výške 10-tisíc eur.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rady Lucia Jelčová, pokutu 4 500 eur dostal vysielateľ za porušenie zákona o vysielaní a retransmisii za to, že 22. júla tohto roku odvysielal upútavky na programy Zámena manželiek, Rodinné prípady, Twilight sága: Úsvit časť 1, Škorpión, Dědičství aneb kurvahošigutntág a Enderova hra a dňa 23. júla upútavku na program Mechanik zabijak bez ich rozoznateľného a zreteľného oddelenia od iných častí programovej služby tak, aby neboli zameniteľné s inými zložkami programovej služby.

Pokutu 3 500 eur dostal vysielateľ za porušenie pravidiel čestnosti a slušnosti reklamy a telenákupu, tým, že 6. júla odvysielal upútavku na program Šerifovia a dňa 3. augusta reklamu na kinofilm Vykoľajená. Pokutu vo výške 2 000 uložila rada vysieľateľovi za to, že 26. júna o 18:03 odvysielal program Rodinné prípady, ktorý označil ako nevhodný pre maloletých divákov do 12 rokov napriek tomu, že obsahoval expresívne a vulgárne vyjadrovanie, pre ktoré mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre maloletých divákov do 15 rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články