Marián Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Novaka Djokoviča

BELEHRAD 5. mája (WebNoviny.sk) – Marián Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Novaka Djokoviča. Niekdajší líder svetového rebríčka Djokovič na svojom web v piatok oznámil, že sa po antukovom turnaji v monackom Monte Carle dohodol na ukončení spolupráce so spomenutým slovenským koučom Vajdom, ale aj s kondičným trénerom Gebhardom Philom Gritschom a fyzioterapeutom Miljanom Amanovičom.

„Naveky budem Marianovi, ´GG-ovi´a Miljanovi vďačný za dekádu priateľstva, profesionalizmu a oddanosti mojim kariérnym cieľom. Bez ich podpory by som nedosiahol športové vrcholy. Viem, že kompletne zasvätili svoje životy úsiliu pomôcť mi splniť si sny. Sústavne boli mojou hybnou silou, vetrom v chrbte. Nebolo to teda jednoduché rozhodnutie, ale všetci sme cítili potrebu zmeny. Som vďačný za náš vzťah a hrdý na nezničiteľné spojenie plné lásky, rešpektu a pochopenia, ktoré sme si za tie roky vybudovali. Sú mojou rodinou a navždy to tak aj zostane,“ uviedol Novak Djokovič.

Odporúčame:
Djokovič na turnaji v Monte Carle dohral, po veľkom boji zvíťazil Goffin

„Čas strávený s Novakom akoby bol celým jedným životom. Boli sme súčasťou mnohých jeho neskutočných úspechov. Žili sme a dýchali pre jeho sny. Ako kouč som mu odovzdal všetko, čo som mohol, a pociťujem veľkú hrdosť na naše výsledky. Dostali sme sa však do bodu, v ktorom sme si uvedomili, že tím potrebuje novú energiu. Novak toho ešte môže dosiahnuť oveľa viac a som si istý, že to aj zvládne. Som presvedčený, že sa vráti na tenisový vrchol na mnoho rokov a dopraje ešte veľa potešenia všetkým fanúšikom ďalšími víťazstvami. Samozrejme, budeme pokračovať v konzultáciách, neprestaneme sa vídať a tráviť spoločný čas, lebo po tom všetkom sme naozaj jedna rodina,“ skonštatoval Marián Vajda.

„Po toľkých rokoch sa to dá označiť za normálne, že Djokovič sa rozhodol pre zmenu trénera. Myslím si však, že je to škoda. Podľa toho, čo viem, je to celé totiž skôr o ´Djokim´. Momentálne má hernú krízu, zaoberal sa nejakými súkromnými záležitosťami, tie ovplyvnili jeho tenis a on je v tomto období hlavou skôr pri rodine, než by bol na kurte. Osobne sa na základe toho všetkého domnievam, že je mentálne vyhorený a nemá teraz vnútorné rozpoloženie na to, aby znova bol na vrchole. Minulý rok po triumfe na Roland Garros akosi opadol, možno stratil motiváciu a nemá jasno v tom, čo chce dosiahnuť, kde byť a ako naplno sa tomu venovať. V takom prípade muselo byť aj pre Mariána veľmi ťažké pokračovať a vari je to takto pre oboch lepšie, lebo tréner prišiel o silu a páky donútiť ho k tomu, čo by mal robiť, tie impulzy už boli slabšie,“ uviedol pre agentúru SITA bývalý Vajdov zverenec – Športovec roka 2005 v SR Dominik Hrbatý.

Viac k témam: Marián Vajda, Novak Djokovič, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Marián Vajda už nie je trénerom srbského tenistu Novaka Djokoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2017

Odporúčané články