Marian Kotleba podáva trestné oznámenie na premiéra Roberta Fica

BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba podal dnes na Krajskej prokuratúre v Banskej Bystrici trestné oznámenie na predsedu vlády Roberta Fica za vyjadrenie, ktoré premiér povedal 28. januára v relácii Sobotné Dialógy na RTVS.

Ako informoval agentúru SITA podpredseda ĽSNS Milan Uhrík, „Robert Fico v uvedenej relácii povedal, že „aj Hitler mal dobrý ekonomický program, a dobre vieme, ako to dopadlo“.

„Adolf Hitler je do dnešného dňa považovaný za vodcu nemeckého nacistického hnutia, reprezentovaného najmä politickou stranou NSDAP. Politický, ale aj ekonomický život v nacistickom Nemecku bol v každom ohľade riadený tzv. rasovými zákonmi. Nie je preto možné oddeľovať ekonomický program režimu, vedeného Adolfom Hitlerom a jeho stranou NSDAP, od ostatných temných stránok vtedajšej spoločnosti. Výsledkom tohto politického vedenia vtedajšieho Nemecka bola nielen perzekúcia vlastných občanov aj na základe rasových zákonov, prenasledovanie občanov aj politikov Gestapom za prejavenie názoru, zrušenie slobody slova a tlače, ale najmä rozpútanie druhej svetovej vojny, v ktorej dôsledku boli milióny mŕtvych, zranených a nezvestných,“ píše v trestnom oznámení Kotleba.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Marian Kotleba, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Marian Kotleba podáva trestné oznámenie na premiéra Roberta Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2017

Odporúčané články