Maria Šarapovová prišla pre doping o kľúčového sponzora

Mariu Šarapovovú informovala o pozitívnej dopingovej skúške Medzinárodná tenisová federácia (ITF) prostredníctvom listu, jej predbežná suspendácia začne platiť 12. marca až do skončenia vyšetrovania jej prípadu.BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Po pondelkovom oznámení dopingového prehrešku zo strany ruskej tenistky Marie Šarapovovej s ňou zastavil spoluprácu jeden z kľúčových sponzorov – spoločnosť Nike.

„Sme smutní a prekvapení zo správ ohľadom Marie Šarapovovej. Rozhodli sme sa zrušiť naše vzťahy s Mariou, zatiaľ čo vyšetrovanie pokračuje. Budeme ďalej monitorovať situáciu,“ uviedla v stanovisku firma na výrobu oblečenia a obuvi, ktoré priniesol napríklad portál Sports Illustrated.

Odporúčame:

Šarapovová neprešla dopingovou skúškou v Melbourne

Dvadsaťosemročná päťnásobná grandslamová víťazka v pondelok na tlačovej konferencii oznámila, že 26. januára počas Australian Open neprešla dopingovou skúškou na meldónium, považované za antiischemické liečivo známe aj ako mildronát.

Prioritne slúžil na liečenie ischémie, teda slabého prietoku krvi a športovci ho hojne zvykli využívať na zlepšenie výkonnosti. Výnimkou nebola ani Šarapovová, ktorá priznala jeho užívanie od roku 2006. Pravda, dlhodobo ako povolenú látku. Na zozname zakázaných sa ocitla až 1. januára 2016.

Ruskú krásku informovala o pozitívnej dopingovej skúške Medzinárodná tenisová federácia (ITF) prostredníctvom listu, jej predbežná suspendácia začne platiť 12. marca až do skončenia vyšetrovania jej prípadu. „Urobila som veľkú chybu, ponížila som svojich fanúšikov aj svoj milovaný šport. Tenis hrám od štyroch rokov a mám ho rada nadovšetko,“ uviedla Šarapovová.

Držiteľka kariérneho grandslamu uviedla aj niekoľko dôvodov, prečo začala pred 10 rokmi s užívaním meldónia. Sú nimi nedostatok horčíka v tele, časté chrípky, nepravidelná činnosť srdca a tiež rodinná anamnéza s nábehom na cukrovku. Meldónium pôvodne vyvinuli v Lotyšsku a v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu sa využíval na liečbu srdcových ochorení.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2016

Odporúčané články