Marán Süttő bude športovým riaditeľom FC Nitra, manažérom mládeže Igor Demo

375606_fc nitra 676x488.jpg

NITRA 19. júla (WebNoviny.sk) – Športovým riaditeľom slovenského futbalového klubu FC Nitra sa stal Marán Süttő. V minulej sezóne pôsobil na poste trénera Zvolena.

Bude riešiť aj prípadné spory trénerov

„Ponuku športového riaditeľa mi navrhol Ľubomír Moravčík. Spolu s predstavenstvom klubu sme o tom dlho debatovali. Hlavnou náplňou mojej práce bude koordinácia športového úseku, nastolenie filozofie, doplňovanie kádrov, skauting hráčov a nebojím sa povedať, že aj riešenie sporov medzi trénermi. V princípe ide o prepojenie vedenia klubu, trénerov a hráčov,“ uviedol Süttő na oficiálnom webe Nitry a na margo zmien v systéme práce s mládežou dodal: „Vytvorili sme nový model, juniorka sa spojila s tímom U19, ktorým chceme dobrým tréningovým procesom uľahčiť hráčom prechod do seniorskej kategórie.“

Süttőva vízia spočíva v posúvaní ambícii tímu. Nitrania obsadili v nováčikovskom ročníku Fortuna ligy 1. miesto v skupine o udržanie sa. V budúcnosti však túžia dosiahnuť viac. „Chcem sa pričiniť o to, aby ľudia v Nitre sa nechodili iba na nový štadión, ale hlavne na dobrý futbal. Budeme sa snažiť etablovať Nitru v povedomí verejnosti a stabilizovať mužstvo tak, aby sme aj my mohli jedného dňa pomýšľať trebárs aj na zisk titulu v najvyššej súťaži.“

Nitra jeho srdcovkou

FC Nitra predstavila aj nového športového riaditeľa mládeže. Michala Kuruca, ktorý bude pokračovať ako asistent trénera A-mužstva, nahradil Igor Demo. Bývalý stredopoliar Nitry či Borussie Mönchengradbach už predtým pôsobil v klubových štruktúrach.

„Mojou úlohou bude koordinácia trénerov, zápasov a turnajov. Čas ukáže či to bola dobrá voľba. Osobne poznám všetkých členov klubu, trénerov aj zamestnancov. Aj keď som v klube nepôsobil, trávil som tu množstvo času a preto som rád, že som sa vrátil. Nitra je moja srdcovka,“ povedal niekdajší slovenský reprezentant Demo.

Viac k témam: FC Nitra, Fortuna liga, futbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Marán Süttő bude športovým riaditeľom FC Nitra, manažérom mládeže Igor Demo © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júla 2018

Odporúčané články