Mannheim zdolal na Spenglerovom pohári Jokerit Helsinki

Nemecký tím si po sobotňajšej prehre so švajčiarskym Luganom napravil chuť.DAVOS 27. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Adleru Mannheim zvíťazili v prvom nedeľňajšom dueli v rámci 89. ročníka Spenglerovho pohára v Davose nad hráčmi fínskeho klubu Jokerit Helsinki 5:3. Nemecký tím si po sobotňajšej prehre so švajčiarskym Luganom (3:6) napravil chuť a pripísal si do tabuľky Torrianiho skupiny tri body.

Jokerit síce viedol v 13. min 2:0, ale ešte do konca prvej tretiny bolo vyrovnané. Za stavu 3:3 strelil dôležitý štvrtý gól Mannheimu štrnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny Ryan MacMurchy. Hoci sa hokejisti fínskeho tímu snažili v záverečnej tretej tretine o obrat, napokon ešte raz inkasovali. Tridsaťpäť sekúnd pred koncom duelu nemecký útočník Kai Hospelt do prázdnej bránky Jokeritu stanovil výsledok.

V druhom nedeľňajšom stretnutí nastúpi domáci švajčiarsky tím HC Davos proti ruskému Avtomobilistu Jekaterinburg, začiatok tohto súboja v Cattiniho skupine je o 20.15 h.

Poltucet účastníkov Spenglerovho pohára sa najprv stretne každý s každým v skupinách. Víťazi postúpia priamo do semifinále (30. decembra), druhé a tretie tímy zo základných skupín si 29. decembra zmerajú sily vo štvrťfinále. Posledný deň roka bude klasicky vyhradený duelu o celkového víťaza, ktorý sa na Silvestra začne na pravé poludnie. Obhajca trofeje Servette Ženeva ako aj neúspešný finalista z vlaňajšieho ročníka tradičného podujatia – ruský klub Salavat Julajev Ufa tento rok chýbajú na turnaji.

Spenglerov pohár v Davose (Švaj.) – nedeľňajší výsledok:

Torrianiho skupina:
Jokerit Helsinki (Fín.) – Adler Mannheim (Nem.) 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Góly: 12. Regin, 13. Sallinen, 25. N. Hagman – 23. a 40. MacMurchy, 15. G. Metropolit, 19. Carle, 60. Hospelt