Macúš postúpil do finále C1 vo vodnom slalome, Mráz a Červenka sa zo semifinále neprebojovali

381793_thinkstockphotos 485863078.jpg

IVREA 21. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Ľudovít Macúš bude bojovať o medaily vo finále disciplíny C1 svojej vekovej kategórie na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskej Ivrei. Šestnásťročný pretekár sa v sobotňajšom semifinále prezentoval pomerne rýchlou no najmä čistou jazdou a čas 90,06 s mu stačil na 5. miesto.

Odporúčame:
Marko Mirgorodský nepostúpil do finále C1 na MSJ do 23 rokov vo vodnom slalome

Menej vydarené semifinále majú za sebou Juraj Mráz a Fedor Červenka. Prvý menovaný nešiel dostatočne rýchlo, okrem toho sa dostal do kontaktu s druhou bránkou a obsadil 18 pozíciu. Červenka na 11. bránke inkasoval 50-sekundovú penalizáciu, okrem toho pridal aj tri „ťuky“ z čoho napokon vyplynula 28. priečka. Finále je na programe v sobotu od 16.15 h.

Viac k témam: Fedor Červenka, Juraj Mráz, Lukáš Macúš, majstrovstvá sveta MS vo vodnom slalome, rýchlostná kanoistika, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Macúš postúpil do finále C1 vo vodnom slalome, Mráz a Červenka sa zo semifinále neprebojovali © SITA Všetky práva vyhradené.

21. júla 2018

Odporúčané články