Macron sa vyjadril ku katalánskemu referendu, partnerom preňho zostáva vláda v Madride

354077_france_election_01483 b6a929c01f344fffafeaa6a05fe22716 640x420.jpg

BARCELONA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok podporil centrálnu španielsku vládu v spore medzi Madridom a Barcelonou, hlavným mesto katalánskeho regiónu, ktorý sa usiluje o nezávislosť.

Odporúčame:
Podpredseda Európskej komisie je proti referendu, Macron nechce Španielov poučovať

Macron v pondelok zavolal španielskemu premiérovi Marianovi Rajoyovi a v telefonáte s ním zdôraznil, že Francúzsko je naďalej „oddané ústavnej jednote Španielska“. Podľa stanoviska Elyzejského paláca Macron povedal aj to, že pre francúzsku vládu je naďalej „kontaktom v Španielsku Rajoy“.

Macron sa v telefonáte nevyjadril k brutálnym zásahom španielskej polície proti účastníkom nedeľňajšieho referenda o nezávislosti Katalánska. Zásah, v rámci ktorého policajti inštruovaní centrálnou španielskou vládou strieľali do ľudí gumenými projektilmi a bili ich obuškami, si vyžiadal najmenej 890 zranených, zranenia utrpelo aj 33 policajtov.

Viac k témam: Barcelona, Emmanuel Macron, Madrid, referendum o nezávislosti Katalánska
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron sa vyjadril ku katalánskemu referendu, partnerom preňho zostáva vláda v Madride © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2017

Odporúčané články