Má Stanley Cup aj titul majstra sveta, teraz je taxikárom

Po skončení kariéry sa Mike Commodore doma nudí, a tak sa rozhodol robiť príležitostného taxikára.SCOTTSDALE 26. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejový obranca Mike Commodore má iba 36 rokov, na svojom konte Stanleyho pohár s Carolinou (2005/2006) a titul majstra sveta z Moskvy 2007. Ľadový hokej však už nehráva, naposledy pôsobil v sezóne 2013/2014 v KHL v Admirale Vladivostok. Žije v arizonskom Scottsdale a dosť často sa nudí.

Chcel sa vyhnúť vysedávaniu v bare

Aby sa vyhol neustálemu vysedávaniu v bare pri poháriku, našiel si netradičnú zábavku – stal sa taxikárom.

„Som slobodný, nemám deti a stále si hľadám nejakú aktivitu, aby som nesedel doma a vyhýbal sa barom. Okrem golfu či občasnej návštevy baru nič iné nerobím, preto som sa rozhodol, že táto činnosť mi pomôže udržiavať kontakt s ľuďmi,“ ozrejmil Mike Commodore dôvod, prečo sa prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne stal občasným poskytovateľom dopravných služieb. „Šoférovanie mi neprekáža a mám rád stretávanie nových ľudí a komunikáciu s nimi. Raz týždenne sa k tejto aktivite rád vraciam,“ dodal.

Počas jedného piatkového večera pritom Mike Commodore ako taxikár nazbieral hneď niekoľko historiek. Viezol napríklad neter niekdajšieho spoluhráča Douga Weighta. „Počas rozhovoru sme prišli až k tomu, že som Kanaďan a hral som hokej. Opýtala sa ma, či poznám jej strýka Douga Weighta. Odpovedal som jej, že Dougieho nielen dobre poznám, ale som s ním aj hral za Carolinu. Neverila mi, a tak som jej povedal, nech mu skúsi zavolať. To aj urobila, no nedvíhal jej,“ prezradil rodák z kanadskej provincie Alberta. Commodore s Weightom dokonca spolu získali s Hurricanes Stanleyho pohár.

Sprepitné vrátil zákazníkovi

Do jeho cadillacu nastúpili aj obyvatelia Columbusu a fanúšikovia miestnych Blue Jackets, za ktorý Commodore tiež hral.

Pridal teda ďalší príbeh: „Chalanov som sa opýtal, odkiaľ pochádzajú. Boli z Columbusu, na čo som im odpovedal, že som tam strávil niekoľko rokov. Chceli vedieť, čo som tam robil, tak som im prezradil, že hral hokej. Po otázke, za koho som hral, som im odpovedal, že za Blue Jackets a prezradil im aj roky. Neverili mi, no pýtali sa ma ďalej, či poznám Ricka Nasha alebo Jareda Bolla. Ja im na to: ‚Pokojne vám vymenujem aj celý káder.'“ Jeden muž po jazde nechal Commodorovi sprepitné jeden dolár. „Vrátil som mu ho späť, že jemu sa isto zíde viac ako mne,“ prezradil niekdajší hokejista.

Mike Commodore v NHL odohral takmer 500 duelov základnej časti za New Jersey, Calgary, Carolinu, Columbus, Ottawu, Detroit a Tampu Bay. Spoľahlivého obrancu si fanúšikovia isto pamätajú pre jeho netradičný účes, pri zisku Stanley Cupu totiž mal na hlave ryšavé ‚afro‘. Počas profesionálnej kariéry zarobil približne 20 miliónov dolárov. „Taxikára nerobím pre peniaze, nie som na to odkázaný,“ priznal a doplnil informáciu, že v piatok večer zarobil 94 dolárov a ďalších päť dostal na prepitnom.

Príbeh Mika Commodora priniesol kanadský portál TSN.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. októbra 2016

Odporúčané články