Ľudia si obsadzujú vecami miesta na pláži, Španieli zasiahli

Turistom, ktorí sa aj napriek riziku skonfiškovania plážových vecí rozhodnú porušiť pravidlá, hrozí pokuta vo výške do 720 eur.MADRID 14. augusta (WebNoviny.sk) – Čoraz väčší počet španielskych miest a obcí podniká opatrenia proti ľuďom, ktorí si nechávajú na pláži opustené uteráky a iné veci, aby si obsadili dobré miesto. Napísal to v nedeľu španielsky denník El País. Ľudia, ktorí majú takéto praktiky, riskujú pokutu alebo skonfiškovanie spomínaných predmetov.

„Rozhodli sme ísť o krok ďalej a dali sme miestnej polícii pokyny, aby odstránila veci, ktoré sú len tak ponechané od skorého rána na pláži a verejné priestranstvo menia na súkromný pozemok,“ povedal pre denník José Manuel Prieto, predstaviteľ východošpanielskeho mesta Gandia na pobreží Stredozemného mora.

Odporúčame:

Talianske letovisko zaviedlo slnečníky na solárny pohon

Už len samotné oznámenie o prísnejších predpisoch stačilo, aby sa Gandia zbavila problému, napísal denník El País. Turistom, ktorí sa aj napriek riziku skonfiškovania plážových vecí rozhodnú porušiť pravidlá, hrozí pokuta vo výške do 720 eur.

Gandia, približne 65 kilometrov južne od mesta Valencia, zažíva cez leto nárast v počte obyvateľov zo 75.000 na 300.000 a patrí k mnohým španielskym prímorským letoviskám, ktoré takéto pravidlá zaviedli.
Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. augusta 2016

Odporúčané články