Lučanský je lepší policajný prezident ako Gašpar, tvrdí Krajniak a hodnotí aj ministerku Sakovú

393367_imgl7981 676x451.jpg

BRATISLAVA 2. januára (WebNoviny.sk) – Milan Lučanský je podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka určite lepší policajný prezident ako Tibor Gašpar, pretože niektoré veci, ktoré sa kedysi neriešili, sa teraz riešia. Ako povedal Krajniak pre agentúru SITA, viaceré kauzy sa vo vyšetrovaní posúvajú vpred.

Obnova dôvery ľudí v štát

„Ale nevidím to izolovane, že to je len Lučanským. Polícia a prokuratúra začali spolupracovať v tom, že veci sa posúvajú vpred. My potrebujeme obnoviť dôveru ľudí v štát, v to, že keď sa udeje krivda, štát to rieši. U Lučanského je to vyšetrovanie vraždy a Kočnera. Na prokuratúre to vidno na prípade aktivistov, keď generálna prokuratúra rozhodla, že ich zadržanie bolo nezákonné a pustila ich von,“ povedal Krajniak s tým, že to je signál pre verejnosť, že aj normálny človek sa vie dovolať spravodlivosti, keď štátny orgán pochybí.

„Polícia a prokuratúra, to sú tisíce ľudí. Určite im verím oveľa viac, ako pred rokom. Vidím pozitívny posun,“ konštatoval.

Saková sa snaží nič nepokaziť

Ministerka vnútra Denisa Saková roky podľa Krajniaka spolupracovala s Robertom Kaliňákom a preto nikto nemohol predpokladať, že jej politika bude zásadne odlišná od toho, čo robil Kaliňák.

„Zdá sa mi, že Saková sa snaží nič nepokaziť. Neviem povedať konkrétnu vec, za ktorú by sa dala pochváliť. Ale oceňujem, že sa prestalo brániť riešeniu najvypuklejších problémov, ktoré sa dlho zametali pod koberec. Tam aj Saková prispela v tom, že vymenovala nového policajného prezidenta. Keď boli tlaky, že nesmie odvolávať predstaviteľov NAKA, tak ho podržala, že je to jeho kompetencia,“ dodal Krajniak.

Viac k témam: Denisa Saková, Milan Krajniak, Milan Lučanský, minister vnútra SR, Polícia SR, Sme Rodina Boris Kollár, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk – Lučanský je lepší policajný prezident ako Gašpar, tvrdí Krajniak a hodnotí aj ministerku Sakovú © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2019

Odporúčané články