Londýn už nie je najdrahší na svete, ceny realít klesli

Štúdia realitnej maklérskej spoločnosti Savills analyzuje ročné náklady na zamestnanca žijúceho v prenajatom byte a pracujúceho v kancelárii.BRATISLAVA 7. augusta (WebNoviny.sk) – Londýn už nie je najdrahším mestom na svete. Hlavné mesto Veľkej Británie je teraz na treťom mieste po New Yorku a Hongkongu v rebríčku miest podľa cien nehnuteľností.

Vyplýva to z prieskumu realitnej maklérskej spoločnosti Savills, o ktorého výsledkoch informuje portál rt.com. Štúdia analyzuje ročné náklady na zamestnanca žijúceho v prenajatom byte a pracujúceho v kancelárii.

Odporúčame:

Ceny bytov a aj domov sa zvyšujú

Londýn bol za posledných 2,5 roka na vrchole rebríčka, ale v júli klesol krátko po odhlasovaní odchodu Británie z Európskej únie. Britská mena od referenda oslabila o takmer 12 percent. To výrazne zredukovalo náklady na prenájom bytu a kancelárie pri vyjadrení v amerických dolároch. Podľa firmy Savills celkové ročné náklady na prenájom bývania a kancelárie pre jednu osobu v júli v Londýne klesli o 11 percent na 100 141 USD.

New York a Hongkong boli pre pobyt zamestnanca drahšie. Náklady v New Yorku boli v júli 114 010 USD a v Hongkongu 100 984 USD. Na štvrtom mieste bolo v júli podľa údajov firmy Savills Tokio, pričom náklady v tomto meste stúpli o 22 percent na 85 334 USD. Ide o odzrkadlenie 16-percentného rastu hodnoty jenu oproti doláru od začiatku tohto roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. augusta 2016

Odporúčané články