Lindsey Vonnová chce súťažiť s mužmi. Nemyslia si, že ich zdolá

353643_lindsey vonnova 640x420.jpg

ŽENEVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Požiadavku americkej zjazdárky Lindsey Vonnovej súťažiť vo Svetovom pohári spolu s mužmi budúci týždeň opäť preštuduje Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS). USA prednesú formálny návrh na predsezónnom mítingu, ktorý usporiada FIS vo švajčiarskom Zürichu. Vynovený plán by mal zahrňovať aj preteky v Lake Louise v sezóne 2018/2019.

FIS preštuduje návrh

Predchádzajúcu žiadosť Vonnovej FIS v roku 2012 zamietal vzhľadom na to, že prekáža súťažiam miešaných pohlaví .„Ďalšie podrobnosti sú stále neznáme, ale určite je to očakávaná téma, ktorá rozdeľuje funkcionárov FIS,“ uviedol v stredu riadiaci orgán svetového lyžovania. Americká lyžiarka, ktorá bude mať v októbri 33 rokov, má dlhodobú ambíciu porovnať sa mužmi ešte pred ukončením aktívnej kariéry.

Odporúčame:
Velez-Zuzulová sa nestihne vrátiť do olympijských hier, myslí si lyžiarska legenda Lasse Kjus

Z jej rekordných 39 víťazstiev v zjazde vo Svetovom pohári získala 14 v Lake Louise, kde sa typicky mužské preteky zvykli konať koncom novembra, týždeň pred ženskými. „Všetci muži hovoria, nemyslíme si, že nás zdolá. Povedia to, a tak to bude skvelé pre náš šport,“ vyslovila sa v apríli pre AP Vonnová. „Takže, aká škoda?,“ položila si otázku.

Konfrontácia pohlaví

Záležitosť najprv pôjde pred radu exekutívy alpského lyžovania, ktorá sa začína budúci utorok a môže byť vyriešená pred širším výborom v piatok. Jeden zo zriedkavých prípadov priamej konfrontácie medzi ženami a mužmi sa uskutočnil v rámci finále

Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v marci 2014 v Lenzerheide vo Švajčiarsku. Americká lyžiarka na nich pre zranenie neštartovala. Víťazný čas Rakúšana Matthiasa Mayera bol vtedy o 2,32 sekundy rýchlejší ako Lary Gutovej zo Švajčiarska, ktorá o dve hodiny neskôr vyhrala preteky v kategórii žien.

Viac k témam: Lindsey Vonnova, Svetový pohár v alpskom lyžovaní, zimné športy, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Lindsey Vonnová chce súťažiť s mužmi. Nemyslia si, že ich zdolá © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2017

Odporúčané články