Líderkami rebríčkov v športovej streľbe sú Slovenky, Rehák Štefečekovej navyše patrí prvenstvo

378096_rehak 676x451.jpg

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Radostný pohľad pre slovenských reprezentantov v športovej streľbe ponúkajú aktuálne vydania svetových a európskych rebríčkov. Nový rok na čele renkingu Európskej streleckej konfederácie (ESC) začnú Zuzana Rehák Štefečeková v trape a Danka Barteková v skeete.

Úradujúca majsterka sveta Rehák Štefečeková navyše „kraľuje“ aj vo svetovom poradí, aktuálna kontinentálna šampiónka D. Barteková je v rebríčku Medzinárodnej federácie športovej streľby (ISSF) piata.

Erik Varga, vicemajster sveta z kórejského Čchangwonu 2018, figuruje v trape na 2. priečke za Španielom Albertom Fernándezom v oboch poradiach (ISSF, ESC).

Ďalší slovenský trapista Marián Kovačócy figuruje k 1. januáru na 13. stupienku európskeho poradia. Najlepší zo slovenských pištoliarov vo vzduchovke Juraj Tužinský si v hodnotení ESC udržal 12. post, nádejný puškár Matej Medveď si v ľubovoľnej malokalibrovke 3×40 polepšil na 15. miesto a Patrik Jány poskočil vo vzduchovej puške na 19. pozíciu.

Viac k témam: Danka Barteková, Erik Varga, Medzinárodná federácia športovej streľby (ISSF), Zuzana Rehák Štefečeková
Zdroj: Webnoviny.sk – Líderkami rebríčkov v športovej streľbe sú Slovenky, Rehák Štefečekovej navyše patrí prvenstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

4. januára 2019

Odporúčané články