Libor Hudáček po náraze hlavou nemá otras mozgu ani zlomeninu, podrobí sa ďalším vyšetreniam

BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Útočník slovenskej hokejovej reprezentácie Libor Hudáček po piatkovom náraze hlavou do mantinelu nemá otras mozgu a neutrpel ani zlomeninu. Informuje o tom web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Dvadsaťšesťročný hráč švédskeho Örebra sa zranil v závere bratislavského prípravného zápasu proti Fínsku (3:2). Niekoľko minút zostal nehybne ležať na ľade, do útrob štadióna ho museli transportovať na nosidlách a následne ho previezli do nemocnice. Hudáček, ktorý v úvodnej tretine otvoril skóre duelu, sa v piatok neskoro večer vrátil na Zimný štadión Ondreja Nepelu, informuje web SZĽH.

Odporúčame:
Fanúšikovia na tribúnach stuhli, Libor Hudáček vrazil hlavou do mantinelu a musel do nemocnice

Reprezentačný útočník sa podrobil CT vyšetreniu, ktoré vylúčilo zlomeninu,“ uviedol tímový lekár Iľja Chandoga a doplnil: „Libor Hudáček sa v najbližšom čase podrobí ďalším vyšetreniam, aby sme mohli vylúčiť prípadne iné zranenia a prognózovať jeho návrat na ľad. Je pozitívne, že pri nešťastnom momente nedošlo k otrasu mozgu. Dôležitá bude aj diagnóza krčnej chrbtice. Zranenia po podobných kontaktoch či pádoch bývajú bolestivé.“

Viac k témam: hokej, Libor Hudáček, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Libor Hudáček po náraze hlavou nemá otras mozgu ani zlomeninu, podrobí sa ďalším vyšetreniam © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2017

Odporúčané články